FOTOD JA VIDEO! Mustamäe spordikeskus aitab lastel ujuma õppida

Uude spordikeskusesse tuleb mitu sauna, ujula, jõusaal, rühmatreeningute saal, bowlingusaal, pallimängude saal ning suurem tantsu- ja võimlemissaal.

Pilt: Albert Truuväärt

FOTOD JA VIDEO! Mustamäe spordikeskus aitab lastel ujuma õppida

Urmas Kaldmaa

Uude spordikeskusesse tuleb mitu sauna, ujula, jõusaal, rühmatreeningute saal, bowlingusaal, pallimängude saal ning suurem tantsu- ja võimlemissaal.

48images

Möödunud nädalal sai nurgakivi Mustamäele kerkiv ujula ja saunaga spordikeskus. Keskus kerkib Mustamäe elanike soovil, sest küsitluse järgi tundsid inimesed sellest ja ujulast kõige rohkem puudust. Keskus tuleb Akadeemia tee 30 kinnistule, tühjaks jäänud ja lammutatud endise koolimaja asemele.

Kuue rajaga suur bassein

"Olen eriliselt rõõmus, et inimeste soov täitub ja nurgakivi paneme Mustamäe juubeliaastal. Tänavu oma 55. sünnipäeva tähistav Mustamäe on nooruslik linnaosa ja tuntud oma roheluse poolest," ütles abilinnapea Eha Võrk. "Seal elab ligi 70 000 inimest, tegemist on elanike arvult teise linnaosaga. Mida meil seni aga pole, on moodne, tänapäevastele nõuetele vastav, kõigile kättesaadav ja mitmeid võimalusi pakkuv spordikeskus koos täismõõtmetes ujula ja avaliku saunaga. Kirsiks tordile on eri saunad, sealhulgas tavaline avalik saun."

Tulevasel keskusel saab olema kolm maapealset ja üks maa-alune korrus. Hoonesse on kavandatud avalik saun ja lõõgastust pakkuv saunakeskus, kus on lisaks klassikalisele leilisaunale ka hamam (türgi saun), aurusaun ja eri kehahooldusteenused.

"Ujula tuleb 25-meetrine ja kuue rajaga," ütles Astlanda Arenduse projektijuht Tõnu Madissoon. "Ujulakompleksi rajatakse ka 90 sentimeetri sügavune laste harjutusbassein, kus saab ujuma õppida."

"Lastebasseinidest jääb meil praegu vajaka, vanaemana olen selle probleemiga kursis," ütles mustamäelane Thea. "Ma ise olen seni käinud põhiliselt spaades ja kooliujulates. Tavaline ujumine on muidugi väga tore, aga loodan, et uues keskuses saab harrastada ka vesiaeroobikat."

Keskusse tuleb kaks eraldi spaad, millest üks on peredele ja teine nn vaikne spaa, mis on mõeldud ainult üle 18-aastastele. Seal saavad vanemad inimesed rahus ja vaikuses olla. Võimalus vesiaeroobikatrennide korraldamiseks saab uues spordikompleksis kindlasti samuti olema.

Eraldi bowlingupaik

Sportlikku ajaviidet otsivatele inimestele rajatakse täismõõtmeis ujula, jõusaal, rühmatreeningute saal, pallimängude saal, tantsu-, võimlemis- jms treeningute saal ning bowlingusaal. Rühmvõimlemise treener Oleg Semjonov ütles, et Eestis ei ole seni neile spordialadele kohandatud suurt spordisaali, kuid uude keskusse oleks võimalik see teha. "Meil käib treeningutel ligikaudu 300 väga erinevas vanuses inimest," ütles Semjonov.

"Soovijaid oleks kindlasti rohkem, kuid kõik nad ei mahuks praegu meie käsutuses olevasse väikesesse saali lihtsalt ära. Uus suur spordisaal annab meie spordiala arengule kindlasti tugeva tõuke. Me vajame suhteliselt suurt saali, sest hoovõtuks ja hüpeteks on seda vaja. Loodan, et uues spordisaalis saame ka kõik vajalikud spordivahendid üles panna."

Valmis peaks spordikeskus saama hiljemalt järgmise aasta novembri lõpuks.

Laadimine...Laadimine...