FOTOD JA VIDEO: Tallinn kingib riigi sajandaks sünnipäevaks linna lasteaedadele uued mänguväljakud

"Ütleme ju, et mäng on väikese inimese töö ning soovime selleks luua mudilastele parimad võimalused," sõnas abilinnapea Mihhail Kõlvart. !Tänapäevaste mänguväljakutega on meie alushariduse pedagoogidel rohkem võimalusi, kuidas suunata lapsi õuetegevuste käigus."

Pilt: Albert Truuväärt

FOTOD JA VIDEO: Tallinn kingib riigi sajandaks sünnipäevaks linna lasteaedadele uued mänguväljakud

"Ütleme ju, et mäng on väikese inimese töö ning soovime selleks luua mudilastele parimad võimalused," sõnas abilinnapea Mihhail Kõlvart. !Tänapäevaste mänguväljakutega on meie alushariduse pedagoogidel rohkem võimalusi, kuidas suunata lapsi õuetegevuste käigus."

46images

Tallinna lauluväljakul toimus täna EV 100 raames "100 mänguväljakut Tallinna lasteaedadele" avaüritus, kus lasteaedade juhtidele tutvustati mänguväljakute tüüplahendusi ning mille seast saavad lasteaiad valida just endale sobiva.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart selgitas, et Tallinna linn otsustas kinkida lasteaedadele Eesti juubeli puhul uued mänguväljakud, et kaasajastada keskkonda, kus lapsed viibivad. "Ütleme ju, et mäng on väikese inimese töö ning soovime selleks luua mudilastele parimad võimalused. Tänapäevaste mänguväljakutega on meie alushariduse pedagoogidel rohkem võimalusi, kuidas suunata lapsi õuetegevuste käigus," sõnas Kõlvart.

 Tallinna Kelmiküla lasteaia direktori Riina Lälli sõnul on käimasolev projekt aga lasteaedadele väga kasulik.

Lälli sõnul vajavad laste mänguväljakud uuendamist, seega, on kogu projekt lasteaedadele hädavajalik. Lisaks sellel on laste liikumishuvi tema arvates pidevalt vaja arendada.

Laste liikumisharjumusi tuleb aga arendama hakata juba lasteaiast alates. Lälli sõnul on siin oluline roll liikumisõpetajal, kes lapses ka liikumishuvi peaks tekitama. "Lapsed on juba loomupoolest väga liikuvad ja ka õppetegevusteks ei panda neid enam  lihtsalt lauaäärde istuma," lisas Läll.

 

Abilinnapea sõnul ei jää valiku tegemine ainuüksi asutuse juhtide langetada, vaid selleks kaasatakse ka lapsevanemate soove ja arvamust.

Tuleval aastal tähistab Eesti Vabariik saja aasta juubelit ning sama vanaks saab ka alusharidus Tallinnas, mis sai alguse Kopli Lasteaia asutamisega 1. detsembril 1918. Juubeliaasta raames viib Tallinna linn läbi projekti "100 mänguväljakut Tallinna lasteaedadele". Tallinnas on 126 koolieelset munitsipaallasteasutust ning kõik nad saavad kingituseks uue mänguväljaku. Projekti investeerib linn miljon eurot.

Mänguväljakute tüüplahenduse eelvalik on tehtud koostöös Tallinna Alushariduse Juhtide Ühenduse juhatuse liikmetega. Valikus on mängulinnak, suur ja väike tasakaalurada, kiiged ning võrkpüramiidid. Projektis osalemiseks tuleb lasteaial esmalt välja selgitada lapsevanemate eelistused mänguväljakute tüüplahenduse osas ning seejärel valida üks atraktsioon vastavalt oma õueala võimalustele ja lapsevanemate soovile. Lasteaed koostab enda valitud atraktsiooni asukoha skeemi ning heakorrastab ja valmistab ette õueala.

Lasteaiajuhi Lälli sõnul õpivad lapsed tänapäeval kõikjal ja valdava osa sellest kindlasti õues.

Praegu praktiseeritakse aga lasteaias ka juba uuenduslikke kasvatusmeetodeid, nagu erinevad lõimitud tegevused . Lälli sõnul arvestatakse aga üha enam õppetegevuses, lapse enda võimeid ja eripära.

"Näiteks selline ühest- kolmeni magamise reegel ei kehti enam ammu, vaid ka seal me lähtume lapse enda vajadustest," selgitas Läll ja lisas, et nende lasteaias küsitakse ka lastelt väga palju seda, mida nad ise teha tahaks ja oodatakse, et lapsed oleksid nii öelda õhinapõhised.

"Lisaks sellele me kaasame hea meelega ka vanemaid kogu protsessi," nentis Läll.

Linn korraldab tüüplahenduses pakutud inventari või atraktsiooni, samuti turvaala pinnakatte, aluspindade ja haljastuse paigalduse, mänguväljaku korrashoiu eest kannavad edaspidi hoolt lasteasutused.

Mänguväljakute hanke soovib Tallinna Haridusamet välja kuulutada tänavu novembris, mänguväljakute paigaldamisega on plaanis alustada tuleva aasta märtsis, nii et Eesti juubeliaasta sügisel saaksid mudilased juba uutel mängualadel lustida.

Laadimine...Laadimine...