FOTOD! Linnapea Taavi Aas: Tallinn peab olema hooliv ning sotsiaalselt mõtlev linn

"Peame olema linn, kus keegi ei pea ütlema, et tema palk ei võimalda last huviringi panna," ütles volikogu poolt Tallinna linnapeaks valitud Taavi Aas. "Linn, kus iga laps saab lõuna ajal lasteaias või koolis kõhu täis sõltumata vanema rahakotist. Kus mere ääres saab jalutada ning kus linnasüdames pole mahajäetud ja remontimata hooneid."

Pilt: Svetlana Aleksejeva

FOTOD! Linnapea Taavi Aas: Tallinn peab olema hooliv ning sotsiaalselt mõtlev linn (2)

"Peame olema linn, kus keegi ei pea ütlema, et tema palk ei võimalda last huviringi panna," ütles volikogu poolt Tallinna linnapeaks valitud Taavi Aas. "Linn, kus iga laps saab lõuna ajal lasteaias või koolis kõhu täis sõltumata vanema rahakotist. Kus mere ääres saab jalutada ning kus linnasüdames pole mahajäetud ja remontimata hooneid."

21images

Tallinna linnapea ametisse seatud Taavi Aas tänas linnavolikogus kõiki tallinlasi, kes läksid nendel valimistel oma häält andma, ning kõiki Tallinna heaks töötavaid inimesi, kelle pühendumuseta ei saaks see linn toimida. "Meie linn on muutunud ja muutub veel," ütles Aas, meenutades, et tema linnavalitsusse tööle asumise aegu oli Vabaduse väljakul autoparkla ning praegusel Tartu maantee alguse lõigul konarlikud kõnniteed ja okastraadiga plangud, Kultuurikatla asemel seisis aga mahajäetud elektrijaam.

Peab jõudma iga inimeseni

"Praegu võite linnahalli katuselt ringi vaadates näha üle linna ligemale 20 tornkraanat," ütles Aas. "Me soovime arengut, kuid soovime teha seda tasakaalustatult. Linnavalitsuse töö on tasakaalukõnd. Me peame lubama arengut, kuid hoidma ka keskkonda. Looma uut, kuid säilitama ka väärtuslikku vana. Väärtustama ettevõtjaid, kuid mitte unustama abivajajaid. Arvestama jalakäijatega, kuid kuulama ka autojuhtide häält."

Aas juhtis tähelepanu tõsiasjale, et Tallinn jõudis Lissabonis Euroopa innovatsioonipealinna võistlustel medalile, jagades Tel Aviviga teist-kolmandat kohta, kevadel tuli Tallinn Euroopa rohelise pealinna valimisel viie parima hulka, ning viimastel aastatel oleme maailma intelligentsemate kogukondade valimistel jõudnud umbes 500 osaleja seast seitsme parima hulka.

"Rahvusvaheline reitinguagentuur Fitch Ratings tõstis Tallinna krediidireitingu Eesti riigiga võrdsele tasemele A +, mis näitab meie usaldusväärsust rahaasjades," rõhutas Aas.

 

Linnapea nentis, et rahvusvahelised saavutused on olulised, kuid nende saavutuste tunnetamine peab jõudma inimeseni. "Inimene kuulab seda juttu, kuuleb nendest saavutustest, aga ütleb, et tal ei jätku raha järgmise pensionipäevani. Üksikvanem kuulab ja küsib, et kuidas ta saab oma lapse panna huviringi," rääkis Aas. "Kesklinlane jalutab mere ääres ja küsib, et miks ikka veel on linnasüdames remontimata linnahall. Rahvatantsu ja spordiga tegelejad küsivad, miks pole Kalevi staadion juba korda tehtud. Need on õigustatud küsimused."

Umbrohutõrje ilma pestitsiidideta

Aas rõhutas, et Tallinn peab olema hooliv ning sotsiaalselt mõtlev linn. "Linn, kus keegi ei pea ütlema, et tema palk ei võimalda last huviringi panna. Linn, kus iga laps saab lõuna ajal lasteaias või koolis kõhu täis sõltumata vanema rahakotist. Ja see toit peab olema tervislik. Kus mere ääres saab jalutada ja linnasüdames pole mahajäetud ja remontimata hooneid. Peame olema nii roheline linn, et siin ei kasutata umbrohutõrjeks enam pestitsiide.

Solvanguid täis valimiskampaania on lõppenud. Tänase päeva puhul sobivad ehk ühe keskaegse pühaku sõnad: "Kus valitseb solvumine, lase mul tuua andeksandmist. Kus valitseb lahkheli, lase mul tuua ühtsust. Kus valitseb eksitus, lase mul tuua tõde. Kus valitseb kahtlus, lase mul tuua usku"."

Aasa linnapeaks seadmise poolt andis hääle 40 linnavolikogu liiget, vastu oli 33.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...