FOTOD! Linnavolinik Särgava: Dünamo poega korraldati sigaduse tippsaavutus

"Tahaksin veel poliitikas jätkata. Miks ma ühinen Keskerakonnaga? Kuna olen lihtne maatüdruk. Kui olen vaadanud üldiselt Eestis erakondi, siis Keskerakond on lihtsa inimese erakond," ütles Tallinna linnavolinik Helve Särgava.

Pilt: Mats Õun

FOTOD! Linnavolinik Särgava: Dünamo poega korraldati sigaduse tippsaavutus (4)

Enn Tosso

"Olen kohtunud maja elanikega, kes on nüüd oma tuleviku pärast väga mures. Neil on oht, et peavad kuuse alla kolima. Neid inimesi peaks abistama. See on õppetund ka linnale," ütles täna Keskerakonda astunud endine kohtunik Helve Särgava. Ta lubas seista selle eest, tulevikus sarnaseid juhtumeid vältida.

27images

Tallinna Linnavolikogu keskfraktsiooni liikmeks astunud Särgava kritiseeris teravalt kunagise  Dünamo poe juhtumit. Liivalaia 5 äripinna omanik, kus kunagi asus Dünamo kauplus, jagas oma pinna 69 korteriomandiks, et kaaperdada häälteenamus korteriühistus.  

Särgava ütles, et võtab üheks oma südameasjaks võidelda korteriühistu liikmete õiguste eest. Ta osutas, et praeguse seadusandluse järgi on korteriühistu juhatusel kerge sõlmida lepinguid omanike selja taga ning võtta tohutuid laene.

"Kui inimene laenu maksta ei suuda, pöördutakse kohtusse ning inimene võib kaotada kodu," osutas Särgava. Tema sõnul tuleks teha seadusemuudatus, et nõnda lihtsalt ühistu laenu võtta ei saaks. Teise meetmena nägi endine kohtunik võimalust, et linn aitab ning nõustab inimesi juba lepingute sõlmimise järgus.

Otsustas Keskerakonna kasuks

Särgava ütles, et juunis, kui lahkus Sotsiaaldemokraatllkust erakonnast, kaalus ta, kas lahkuda üldse poliitikast või olla veel edasi.

"Kaalusin kaheksa kuud. Mul oli erinevaid vestlusi erinevate erakondadega, mis tekitas minus sellise mõtiskluse, et kuhu ja kuidas edasi," ütles ta. "Tahaksin veel poliitikas jätkata. Miks ma ühinen Keskerakonnaga? Kuna olen lihtne maatüdruk. Kui olen vaadanud üldiselt Eestis erakondi, siis Keskerakond on lihtsa inimese erakond."

Särgava ütles, et põhiteemana kavatseb ta korrputsiooni vastu võidelda.

"Tallinnas on tellitud kõrvalseisev uuring korrpuptsiooni ohtudest," rääkis ta. "Korruptsioon on väga kaval, mida on raske välja saada. Teine asi on lähisuhtevägivald, kus me saame abi anda. Kolmas on korgeriühistute probleemid. Tallinn peamiselt koosneb suurtest kortermajadest, nende probleemidega läheksin edasi."

"Korruptsioonijuhtumeid on Tallinnas olnud tõsiselt. Üks asi jõuab vaevalt lõppeda, kui teine algab. Kui sellega reaalselt tegeleda, siis see süveneb. Ma mõtsisklesin selle üle. Kui ma miskit näen, siis pead ei pane liiva alla, lootuses, et minu ütlusest kinni võetakse. See on teema, et Tallinn peab saama korruptsioonist puhtaks. Siht on sinnapoole. See on fakt ja see kinde," lausus Särgava.

Valmis volikogu aseesimehe ametiks 

Küsimusele, kas ta kaalub ka volikogu aseesimehe kohta, vastas Särgava, et ta tahaks tegutseda ja võtaks vastu selle ameti, kus oleksid tegutsemise piirid laiemad. "Kui volikogu ja fraktsioon seda otsustab, siis oleksin valmis volikogu aseesimehe ameti vastu võtma," ütles ta.

Volikogu aseesimehed on praegu Toivo Tootsen Keskerakonnast ja Mart Luik Isamaast. Keskerakonna käes on 79 volikogu kohast 39, Särgava liitumisel 40.

Särgava astus SDE-st välja möödunud aasta suvel, kuid jätkas volikogus fraktsiooni liikmena. Linnaeelarve hääletusel hääletas Särgava koos Keskerakonna ja EKRE saadikutega eelarve poolt ning SDE heitis ta möödunud nädalal fraktsioonist välja.

Särgava ütles toona, et Eesti riik maksab talle kui endisele kohtunikule korralikku pensioni.

"Majanduslikus mõttes pole mul mõtet kuhugile hüpata, kuid ligi aasta pole mul poliitikas aktiivset tegevust olnud. Ma tahan tegutseda, mitte nurgas istuda ja vestlustel erinevate erakondade esindajatega olen selle ka välja öelnud," rääkis Särgava.

4 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...