FOTOD! Mustamäe uus tervisemaja pakub ka taastusravi vees

Mustamäe uue tervisekeskuse esimesele korrusele tulevad basseiniga taastusravi, apteek ja kohvik, teisele korrusele eriarstid ja koolituskeskus ning kolmandale ja neljandale perearstid.

Pilt: Albert Truuväärt

FOTOD! Mustamäe uus tervisemaja pakub ka taastusravi vees

Mustamäe uue tervisekeskuse esimesele korrusele tulevad basseiniga taastusravi, apteek ja kohvik, teisele korrusele eriarstid ja koolituskeskus ning kolmandale ja neljandale perearstid.

Tegevlinnapea Taavi Aas keris teisipäeval tulevase lumivalge neljakorruselise keskuse katuselt alla sarikapärja, tänades ehitajaid kiire ja graafikus püsiva töö eest. "Mustamäe elanikud saavad vana polikliiniku asemele tõeliselt hea tervisekeskuse, kus kõik teenused ühest kohast kätte saab," lausus Aas.

15images

Esimesele korrusele tulevad taastusravikeskus, apteek ja kohvik, teisele korrusele eriarstiabi ruumid ja koolituskeskus ning kolmandale ja neljandale perearstikeskused ja administratsioon. Keldrikorrusel hakkavad asuma töötajate garderoobid, laod ja tehnilised ruumid, samuti töötajatele mõeldud parkla. Katuslae hiiglasliku ümmarguse akna kaudu pääseb päikesevalgus maja keskel olevasse suurde aatriumisse.

Oluline on kiirus

"Uus tervisekeskus saab olema Lääne-Tallinna keskhaigla suurim üksus, kuhu koondub lai valik oma ala spetsialiste ning kust patsient saab vajadusel mitmekülgset abi," ütles Lääne-Tallinna keskhaigla juhatuse esimees Imbi Moks.

Ligi 6800 m2 suuruses hoones hakkavad patsiente vastu võtma nii perearstid kui ka Lääne-Tallinna keskhaigla mitmed eriarstid, samuti eriarstid – füsioterapeudid, logopeedid ja psühholoogid. Abilinnapea Merike Martinsoni sõnul loob tulevane tervisekeskus võimalused ka südamehaiguste kiiremaks diagnoosimiseks ja hilisemaks taastusraviks.

"EKG koormustesti saab teha moodsal jooksulindil ja vereanalüüsid jõuavad keskhaigla laborisse ööpäeva jooksul," kinnitas Martinson. "Südamehaiguste diagnoosimise ja ravi puhul on kiirusel ülioluline roll. Õigeaegne arstiabi on siin eriti oluline."

Lääne-Tallinna keskhaigla eriarstiabi kliiniku juhataja Eva Gustavsoni sõnul hakkavad tulevases keskuses vastu võtma ka keskhaigla eriarstid. "Näiteks veresoontekirurg, kes töötab põhikohaga haiglas, hakkab kord nädalas vastu võtma ka tervisekeskuses," selgitas Gustavson.

Lillepood ja kohvik

"Ka taastusravi võimalused avarduvad oluliselt, näiteks tuleb tervisekeskusesse bassein raviprotseduuride jaoks vees," ütles Moks. "Kõigiti nüüdisaegsel tasemel on ka füsioteraapia."

Tervisekeskuses saab olema ka radioloogiliste uuringute tegemise võimalus. Lisaks on ruumid planeeritud apteegile, ortopeediliste vahendite kauplusele, lillepoele, kohvikule ning ravipediküürile ja ravikosmeetikule.

Lääne-Tallinna keskhaiglale kuuluv uus tervisekeskus kerkib endise Mustamäe polikliiniku asemele (Ehitajate tee 27) ja seda ehitab Rand&Tuulberg AS. Tervisekeskuse arhitektuurse lahenduse autor on Arhitektuuribüroo Visuaal OÜ.

Hoone valmib plaanide järgi 2017. aasta lõpus, ehituse prognoositav maksumus on kuus miljonit eurot. Lääne-Tallinna keskhaigla on uue tervisekeskuse rajamiseks saanud toetust Euroopa Liidu regionaalarengu fondist.

 

Südamehaiguste ravi saab lisaraha

Eriarstiabi kättesaadavus paraneb järgmisel aastal paljuski tänu riigi lisamiljoneile ja Tallinna linna veel plaanitavale rahasüstile.

Abilinnapea Merike Martinsoni sõnul on kardioloogia võimaluste avardumine vananevas ühiskonnas eriti oluline. "See, et peaminister Jüri Ratase valitsus leidis tervishoiu tarbeks märkimisväärse lisaraha, loob järgmiseks aastaks eeldused eriarstiabi kättesaadavuse parandamiseks ja ravijärjekordade kahanemiseks," lausus Martinson.

Ratase sõnul saab tervishoid järgmise nelja aasta jooksul juurde üle 200 miljoni euro.

Lääne-Tallinna keskhaigla ambulatoorse eriarstiabi kliiniku juhataja Eva Gustavson avaldas lootust, et haigekassa lisavõimalused aitavad suurendada ka ortopeedide ning kõrva-nina-kurguarstide lepingumahtu, sest nad on samuti väga nõutud tohtrid.

Laadimine...Laadimine...