FOTOD! Rahvas sai Nõmme maja avamisel Getter Jaani kontserti nautida

Suvel valminud Nõmme maja aadressil Valdeku 13 on nüüd inimestele avatud. Korda tehtud endisesse koolimajja on kokku kolinud kõik varem hajali asunud linnaosa asutused.

Pilt: Dmitri Povilaitis

FOTOD! Rahvas sai Nõmme maja avamisel Getter Jaani kontserti nautida

Ivo Karlep

Suvel valminud Nõmme maja aadressil Valdeku 13 on nüüd inimestele avatud. Korda tehtud endisesse koolimajja on kokku kolinud kõik varem hajali asunud linnaosa asutused.

 

17images

"Sotsiaalhoolekande osakond ja vaba aja keskus on juba siia kolinud ja inimesi teenindatakse," ütles linnaosavanem Tiia-Liis Jürgenson. "Muidugi ei käi suur kolimine mõne tunni või päevaga. Sestap on osa asju veel lahti pakkimata, aga töö majas käib ja inimesed võivad tulla."

Kontserdi- ja harjutuspaik

Nõmme maja keldrikorrusel on vaba aja keskuse ruumid, söögisaaliga õppeköök, arhiiv, laod ning spordisaal. Esimesel korrusel hakkavad tegutsema linnaosa infosaal ja eakate päevakeskus. Sisse pääseb hoovi ehk parkimisplatsi poolt. Sotsiaalhoolekande osakond asub teisel korrusel, samas on ka halduskogu ruumid ning saal, kus hakkavad toimuma kontserdid ja saavad harjutada lauljad, tantsijad jt. Linnaosavalitsus asub kolmandal korrusel.

Mitmed ruumid on kavas välja rentida. "Ühe katuse alla koonduvad siin noored ja vanad, sport ja kultuur, me tahame pakkuda oma linnaosa rahvale parimat," rääkis linnaosavanem.

Spordisaal koolidele

Kuna vastvalminud majas on nii spordisaal kui ka aula, siis hakkavad seal treenima Nõmme koolide õpilased ning harjutama koorid. "Meie linnaosas on veel paarsada kange spordipisikuga noort, kel ei ole harjutamise ja treenimise kohta, nüüd see asi veidike leeveneb," mainis Jürgenson. Samuti on oodatud kõik nõmmekad, kes soovivad tähistada juubelit, kuldpulma või mõnda muud olulist perekondlikku tähtpäeva.

"Nõmme majas on lähiajal tulemas palju üritusi," rääkis linnosavanem. "Näiteks laupäeval peetakse siin aulas esimene kuldpulm, kuu lõpupoole aga ootame kõiki Nõmme gümnasiste ühisele ballile." Remondi käigus korrastati endise koolimaja seinad, hoone sai uued kütte- ja ventilatsioonisüsteemid, sooja pööningu ning keldri, uued aknad ja uksed. Maja renoveeris Ramm Ehituse OÜ. Ehitus ja sisustamine läks maksma ligi 3 miljonit eurot.

Enamik linnaosa asutusi juba kolinud

• Nõmme linnaosa valitsus alustas Nõmme majja kolimist. Kolimine kestab 5. septembrini ja sel ajal võib elanike teenindamine olla häiritud. Praeguseks on juba kolinud sotsiaalhoolekande osakond, ka seni Vabaduse pst 77 asunud osakonnad kolisid eelmise nädala jooksul.

• Lisaks kolisid Nõmme majja seni Sihi 26 asunud Nõmme vaba aja keskus ja Männiku tee 96 asuv noortekeskus.

• Infot saab ka kolimise ajal telefonil 645 7333.

Laadimine...Laadimine...