FOTOD! Sajad maanteeratturid sõitsid Pirital Lauri Ausi auks

Täna oli Piritale oodatud kõik tippsportlased, harrastajad ning ennekõike rattasõpradest pered koos lastega Maxima GP-le, tipprattur Lauri Ausi mälestussõidule.

FOTOD! Sajad maanteeratturid sõitsid Pirital Lauri Ausi auks

Täna oli Piritale oodatud kõik tippsportlased, harrastajad ning ennekõike rattasõpradest pered koos lastega Maxima GP-le, tipprattur Lauri Ausi mälestussõidule.

19images

Erinevalt varasematest aastatest, mil rattavõistluse süda on paiknenud Pirita kloostri ees, oli tänavu võistluskeskus koos kõigi lisaatraktsioonide ja ajaveetmisvõimalustega toodud Pirita Velotrekile. Velotreki eest antakse rattasõitude stardid, pakutakse võimalust jälgida proffide võiduajamist ning veeta ka ise peredega rõõmsalt aega. 
 
Rattasõidupäev algas Pirital juba kella 11 ajal, mil Velodroomi ees kogunevad 51-kilomeetrisele rahvasõidule registreerunud harrastussportlased. Sõidu start antakse kell 11:30 ning eeldatavalt tulevad esimesed sõitjad finišisse kella 12:45 ajal. 
 
“Ootame Maxima GP rahvasõidule kõiki huvilisi, kes soovivad ise sportlikku pühapäeva veeta ning ka tippsportlastele kaasa elada,” lausus võistluse peakorraldaja Mallor Türna.
 
Pere- ja tillusõit
 
Rahvasõiduga samal ajal – kell 12 – anti start ka 6,5-kilomeetrisele peresõidule, kuhu olid oodatud osalema kõik rattahuvilised pereisad ja –emad koos oma lastega, kel vanust vähemalt kuus aastat või enam. Läbiti legendaarne Pirita-Kloostrimetsa ringrada ning igat sõitjat ootas korraldajate poolt soojale suvepäevale kohaselt ka soovi korral külm jäätis. 
 
Kui võistluse kõige sportlikumaks momendiks oli kindlasti 126 kilomeetri pikkune proffide võidusõit, siis vahetult enne tippsportlaste starti oli rajale oodatud pere pesamunad. Selleks oli võistlusrajal organiseeritud kell 13:40 alanud Tillusõit, kui alles rattasõiduga sinasõprust tegevad lapsed said pealtvaatajate ja vanemate toetusel läbida 200-meetrise teekonna, finišeerides täpselt Pirita Velotreki ees Eesti ja lähiriikide parimate ratturite silma all. 
 
Professionaalsed rattasportlased – osaleda võisid vaid litsentsiga ratturid – võtsid teineteiselt mõõtu traditsiooniliselt Pirita-Kloostrimetsa ringrajal, läbides ringi kokku 21 korral. “Pealtvaatajatele tähendas see, et iga kuue-seitsme minuti järel vuhises peagrupp Velotreki eest läbi ning igal kohaletulnul avanes seeläbi võimalus näha oma silmaga lähedalt seda, kuivõrd kiire on tegelikult maanteerattasõit,” märkis Mallor Türna.
 
 
Meelelahutusprogramm
 
Samal ajal võistluste toimumisega oli Pirita Velotreki staadionil kõigile linlastele korraldatud meelelahutuslik programm, kuhu kuulusid nii batuudid lastele kui ka meeleolu loov muusikaline kollektiiv. Samuti sai platsil nautida söögipoolist. 
 
Tillusõit oli kõigile osalejatele tasuta ning iga tulevane rattur sai võistluse nimesponsori Maxima poolt auhinnaks väikese kingikoti.

Laadimine...Laadimine...