FOTOD! Tallinn Fashion Weeki viimane päev võlus moepublikut pesu ja julge disainiga

Sügisene virtuaalne Tallinn Fashion Week sai taas stiilse finaali, tuues moepubliku ette julgeid värvilahendusi, põnevaid printmustreid, pesu ja kõnekaid vorme.

Pilt: Erlend Štaub

FOTOD! Tallinn Fashion Weeki viimane päev võlus moepublikut pesu ja julge disainiga

Toimetaja: Sandra Lepik

Moenädala viimase päeva avas ainsa Eesti moekunstnikuna kaks Kuldnõela ja Hõbenõela auhinna pälvinud Eve Hanson. Disaineri minimalistlik autorikollektsioon ühendas endas teadmised ja teadlikkuse.

Lihtsate baasesemete kõrval olid pilgupüüdjaiks efektsed ja ainulaadsed rõivad, mille loomiseks on kasutatud keerukamaid lõikeid, drapeerimist või spetsiaalselt kollektsiooni jaoks valminud graafikat. Volüümikad ja kõnekad rõivad on loodud kestvatest, valdavalt naturaalsetest ja funktsionaalsetest materjalidest.

39images

Eve Hansonilt võttis järje üle Natali Õnnis, kes ühendas moelaval naiselikkuse ja romantika brutaalsusega – voogavad siidkleidid kombineeriti moelaval teravalt selgete joontega ülerõivastega. Lakoonilisus saavutati minimaalse lisandite valikuga – näiteks rõivastele peale õmmeldud taskute ja klappide, metallmanuste ja brändi logoga kaunistatud lintidega. Kollektsioonis kohtas ka selle aasta niiöelda must havedetaile – õlapatjadega T-särke, pikkade käistega nabapluuse ja midi pikkust.

Kolmandana võttis moelava üle pesudisainer Kriss Soonik, esitledes julget, värsket ja šikki moekollektsiooni. Kollektsioonis "All dressed up and nowhere to go" leiab meekuldset sametit, kollast leopardimustrilist ning kärtssinist veluuri, valmis on saanud ka uue abstraktse kassimustriga tüllkangas. Nagu brändile kohane, segati kollektsioonis kokku nii pesu kui mõnusad sohvariided. 

Kirill Safonovi uus sügistalvine kollektsioon on kantud mõttest, et meid ümbritsev maailm on kaunis ja kordumatu! Selle kollektsiooni keskmes on kostüümid, milliste disainimisel on disainer näidanud oma tõelist oskust disainida kauneid rõivaid ja konstrueerida erilisi lõikeid. Kollektsioonis on kasutatud tekstuurseid kangaid, mis imiteerivad looduslikke materjale nagu suled, pehmed pinnad, tumedad naturaalsed kiud ja looduslikud värvid.

Isikupära ja mugavuse hindamine

Reedese päeva viimases osas sai näha moe- ja tekstiilidisaineritest õe ja venna Hanna ja Karl Korsari ühisloomingut brändi The Korsars moeetenduse raames. Korsarite sügisene kollektsioon on loodud aktiivsele inimesele, kes hindab isikupära ja mugavust. See on sümbioos spordi- ja igapäevarõivastest. Kollektsioon koosneb silmapaistvatest printmustriga toodetest ning rahulikematest ühevärvilistest esemetest. Esitlusele tulid nii üksikeksemplarid kui väikeseeriana valminud rõivaesemed. Laval sai näha palju värve ja hulle mustreid, igapäevaseid ja praktilisi kui ka vürtsiandvaid aksessuaare.

Sügisesele moenädalale pani vägeva finaali Ketlin Bachmann, esitledes vastuolulist moekollektsoooni, mille kangad on värvitud käsitööna, kasutades iidset Jaapanist pärit shibori-tehnikat. Seda värvimise tehnikat kasutades sai lõpptulemust mõjutada vaid osaliselt, muutes tulemuse võluvalt juhuslikuks ja iga eseme kordumatuks ainueksemplariks. Tundlike tekstiilimustritega kaetud siidile lisas kontrasti ohtralt musta narmast, minimalistlik pärlornamentika, post-pungi nostalgia ja kild glamuuri.

Sügisest Tallinn Fashion Weeki esitles DHL, toetasid Freixenet, Valge Klaar,Arensburg, Kevin.Murpy. Kuldnõela esitles Kaubamaja ja toetas Max Factor.

Tallinn Fashion Weeki ametlik meediapartner on Anne & Stiil.

Laadimine...Laadimine...