FOTOD! Tallinna Maratoni võit jäi Eesti juubeliaastal kodumaale

Tallinna Maratoni võitis ja tuli esmakordselt Eesti maratonimeistriks Roman Fosti. Naistest võitis keenialanna Daisy Langat, kes jooksis Tallinna Maratonide ajaloo kiireima aja. Naiste maratoni Eesti meistritiitli võitis Kaia Lepik.

Pilt: Kristo Parksepp

FOTOD! Tallinna Maratoni võit jäi Eesti juubeliaastal kodumaale (1)

Toimetas: Triin Oja

Senise Eestis joostud kiireima aja jooksis Rein Leinus juba 50 aastat tagasi, saades 1968. aastal Vändra maratonil võiduajaks 2 tundi 20 minutit ja 3 sekundit.

Täna kell 9 andis Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid stardi Baltimaade läbi aegade suurimale rahvusvahelisele maratonijooksule, kuhu startis esmakordselt ligi kolm tuhat osalejat. Tallinna Maratoni võitis ja tuli Eesti meistriks Sparta spordiseltsi esindaja Roman Fosti, ajaga 2:24.08. Teiseks tuli Ülari Kais, kelle lõpuaeg oli 2:31.05.
Meestest oli kolmas Aleksandr Kuleshov ajaga 2:35.11. Naistest sai Tallinna Maratonil ülekaaluka võidu Daisy Langat Keeniast, ajaga 2 tundi 33 minutit ja 50 sekundit, joostes naiste seas läbi aegade kiireima maratoni Tallinnas. Üldarvestuses andis see kõrge kolmanda koha. Eesti meistriks tuli üldarvestuses naistest teise koha võitnud Kaia Lepik ajaga 2:52.23. Tallinna Maratonil saavutas kolmanda tulemuse 2:55.12 Amane Sedi Chewo Etioopiast. Eesti meistrivõistluste hõbemedali pälvis Kaisa Kukk klubist Treeningpartner/Politsei- ja Piirivalveamet ja pronksmedali Marion Tibar tulemusega 2:56.57.

Tallinna Maratoni tulemusi saab vaadata siit.