FOTOD! TTÜ Mektory ärimudelite konkursi võitja viib targa elektrivõrgu maailma

Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) Mektorys valiti 2014. aasta parimaks ärimudeliks targa elektrivõrgu lahendus Smart Load Solutions, meeskonna eesmärk on oma lahendus maailma viia.

Pilt: TTÜ Mektory

FOTOD! TTÜ Mektory ärimudelite konkursi võitja viib targa elektrivõrgu maailma

Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) Mektorys valiti 2014. aasta parimaks ärimudeliks targa elektrivõrgu lahendus Smart Load Solutions, meeskonna eesmärk on oma lahendus maailma viia.

Smart Load Solutionsi idee on panna elektritootjad tootma siis, kui elekter on kallis, ja tarbijad tarbima siis, kui elekter on odav.

"Võitjatel on esimene prototüüp valmis ja töös, see on ühendatud ühe hüdrojaamaga," ütles TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse projektijuht Ken Veski BNS-ile.

"Hetkel arendavad nad välja järgmist prototüüpi ja lähiaja plaan Eesti turul on pakkuda lahendusi hüdrojaamadele, millal elektrit toota, ja tööstustele, millal elektrit kulutada," ütles Veski.

Smart Load Solutionsi meeskonna liige ja TTÜ doktorant Madis Uuemaa ütles, et projekt on plaanis maailma viia. "Põhimõtteliselt on elektrivõrkudel üle maailma samad probleemid, meie lahendus lahendab tipptunni tarbimise probleemi, alustaksime Nord Pool Spotiga, aga peale seda on plaanis maailma minna," rääkis Uuemaa.    

"Meie fookus on alguses tööstused ja väiksed elektritootjad, hiljem kindlasti ka kodumajapidamised," lisas Uuemaa.

Uuemaa sõnul on laienemise esmane rahavajadus 160 000 eurot. "See on selleks, et laieneda teistesse tööstusharudesse. Edaspidi, et veelgi kiiremini kasvada, vajaksime lisaks kuni 650 000 eurot," lisas ta.

Mektory, Tallinna ettevõtlusameti ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) kaasabil sõidavad võitjad 2015. aasta veebruaris Silicon Valley’sse Ameerika Ühendriikidesse, et kohtuda potentsiaalsete investoritega ning osaleda koolitusprogrammis.

Smart Load Solutionsi meeskond teeb Eestis koostööd ka Estfeediga ning Eesti Taastuvenergia Kojaga. "Estfeed pakub sellist võimalust, nagu Virtual Power Plant, ja läbi meie lahenduse võivad nii tarbijad kui ka tootjad selles osaleda," ütles Uuemaa.

Uuemaa sõnul pole see kontseptsioon maailma uus, sellega pole lihtsalt kaugele jõutud. "Soomes on kaks ettevõtet, mis seda pakuvad, aga nende lahendus ei ole universaalne. See tähendab, et nad teevad küll hinnapakkumise mingile tööstusettevõttele, et optimeerime teil selle hinna eest ära, aga meie tahame luua universaalset süsteemi, kuhu kõik saavad oma seadmetega ühenduda," selgitas Uuemaa.

Lisaks Madis Uuemaale kuuluvad võitjameeskonda TTÜ tootearendus ja tootmistehnika magistrant Märt Uuemaa, TTÜ elektroenergeetika doktor Priit Uuemaa ja tarkvaraarhitekt Allan Puusepp.

Finaali pääses 10 parimat ärimudelit, konkursile kvalifitseerus kokku 21 tööd.

Vaata fotosid SIIT

Laadimine...Laadimine...