6 kommentaari

Olmeek Uuel turul

Vasta kommentaarile

Olmeek maajade külje alt või Lenin lausa Kotka linnast omaaegsest Suurvürstiriigist igati monumentaalne Uuele turule. Paraku käremeelsed igati tublid lugemisoskusega ja kirjutamisoskusega eesti inimesed suutsid noored eesti mehed ja noored eesti naised miitingule ja rongikäigule vedada elukutse riigikukutaja. Tänases pruugis tänases ilmas teha sedasama trotskistlikku blõmmismi. Ja Tallinnas Uuel turul. Olmeegi reljeefse monumentaalse pilgu all. Massimõrvast Uuel turul ja monumendist Olmeegile.

rubljoff

Vasta kommentaarile

https://objektiiv.ee/jaak-valge-rahapesu-ajaloolisest-kogemusest-eestis/
https://www.postimees.ee/1396447/tartu-rahu-tegi-eestist-bol-evike-kullapesula
https://www.eesti.ca/?op=article&articleid=32592

personaalpensionär

Vasta kommentaarile

https://vapsid.weebly.com/paumltsi-diktatuur.html

ohtlik radikaal

Vasta kommentaarile

Mis on eestlaste täpselt nagu ka teiste rahvaste puhul probleemiks ei teata ja ei tajuta oma ajalugu. Inimlikult kõik arusaadav mured kõikjal ja kõigil ülepea ja veel mingi ajalugu vaata saaks hakkama. Kuid ajaloost tegelt ei pääse nii ka Uue turu ja Konstantin Pätsi puhul. Tallinnas või olgu Reval või Revel oli läinud sajandi alul meeletu areng tööstuseid muudkui kerkis ametisse maalt minema kupatatuid noori mehi ja noori naisi. Linnas hakkas rühm eestlastest haritlasi rahvast üles kihutama ja kindlasti ka põhjust piisavalt. Juhtiv roll noorel radikaalil Konstantin Pätsil paraku Jaapani sõjas lüüasaamine olukorda muudkui pingestas muudkui miitngud ja rongikäigud ja kus meie väikeses vaikses Tallinnas. Ja ei mingit nn Parempoolsusel ei ole alternatiivi lugupeetavad lausa bunt marksismus trotskismus. Nii siis Uue turu veretöö mida küttis igati tarmukas radikaal tulemus sadakond hukkunut noort eesti meest ja noort eesti naist. Ja siis noored eesti mehed mõisu põletama mõisad põlevad saksad surevad kuni saabuvad kasakad. Tegelt Konstantin Pätsi monumendil Uuel turul on äärmiselt sügav tähendus teine asi kas me seda mõistame ja võtame vastu vähemalt selles vormes. Andestus ja lunastus. Karm värk tegelt igati. Monumentaalne.

suurmees kes murdus

Vasta kommentaarile

Konstantin Päts võttis eestlastest tallinlaste juhina koostöös venelastega üle võimu Tallinnas sajandeid valitsenud sakslastelt. Paraku noore radikaaline õhutas ka omaegse riigi vastaseid väljaastumisi mis päädisid Uue turu veretööga ja sadakonna eestlase tapmisega sealsamas turuplatsil kuhu kavandamisel monument...Tagaselja siis surmanuhtlus Impeeriumi poolt mis Kõigekõrgema poolt asendati poolteise aastase kinduslusvangistusega mis ka sai kantud täielikult. Ja just sihikindla ja tarmuka jõulise Konstantin Pätsi õhutusel tegevusel kerkis sinna Uue turu serva eestlaste suursaavutus Estonia Teater mälestusmärk massimõrvas hukkunuile tegelt. Tallinna ja Eesti riigi ees mehel teeneid tohutult paraku mitmeidki Pätsi tegemisi võib, saab ja ilmselt ka peab vaidlustama ja ründama. Kuid paraku mida ei muuda Eestis võimu üleandmine Nõukogude Liidule siivsalt dr Varese luuletaja Barbaruse kujul kõigi vastavate signetuuridega. Monumendist siis suurmehele kes mingil hetkel tegelt murdus ja mis veel hullem murdis inimeste elud ja iseenda poolt rajatud riigi...Eesti on tegelt müstiline maa ka Uue turu monumenti esile tuues muide kas tegu mitte kolmanda monumendiga massimõrva paigal?

Petya

Vasta kommentaarile

Loodan ikka, et ei tule! Kas raha on nii palju üle? 1. Puudub igasugune eriline seos "Estonia" teatrihoone või uue turuga, isegi mitte Tallinna linnaga.2. On sellele härrale juba puuslikud olemas! Ajalugu sundis unustama mitmed karmid tõsiasjad! Ta ei ole sobiv eeskuju, võrdleks tänapäevaga. Savisaar kuulutaks riigis välja oma eriolukorra koos mõne kindraliga, vangi pandaks Ratas ja EKRE keelatakse ära, juhid-vangi, praegune president saaks linnapea koha ja sujuvalt seadustataks eriolukord alaliseks autokraatiaks jne. Ma ei näe küll ühtegi head põhjust selle tootemi tootmiseks. Kas eestis pole vähe armsast võimust kinnihoidjaid, see oht on alati olemas, et eriolukorra võim hakkab nii kangesti meeldima...härrale jääb oma koht ja mälestus aga ka kohutav oht ja kurb eeskuju

Laadimine...Laadimine...