GALERII JA VIDEO! Fotomuuseum avas sünnipäeva puhul raekoja taga fototänava

Fotomuuseum avas neljapäeval Tallinna raekoja taga Fototänava.

Pilt: Rene Suurkaev
Kultuur Tallinn Ajalugu

GALERII JA VIDEO! Fotomuuseum avas sünnipäeva puhul raekoja taga fototänava

Toimetaja: Erki Varma

"Neljapäeva tähistas Fotomuuseum 40. sünnipäeva. Sel puhul oli kell 11.00-16.00 Tallinna raekoja taga avatud Fototänav, mille alternatiivfotograafia võimalusi tutvustavates töötubades said kaasa lüüa kõik fotohuvilised," teatas Tallinna linnamuuseumi kommunikatsioonispetsialist Eve Veigel. "Tegemist leidus suurtele ja väikestele."

13images

Ligiastujaid kostitati põnevate võimalustega fotograafia analoogmeetodite ja eritehnikate vallas. Toimus pin-hole fotograafia töötuba, kus tõestati, et pilti saab teha ka tavalise plekist kohvipurgiga. Väiksemad fotohuvilised said valguse ja fotokeemia abil jäädvustada fotopaberile oma fotograafilise käpajälje. 

Lisaks oli kõigil võimalus osaleda ajastutruul fotosessioonil. Tartust külla saabunud Ag47 piltnikud fotografeerisid soovijaid plaatkaameraga, luues ajaloohõngulise portree ja kasutades selle valmistamiseks märgkolloodiummenetlust.

Fotomuuseum tegeleb Eesti fotograafia ajalooga, kogub ja uurib ning tutvustab avalikkusele meie rikkalikku fotopärandit. Samas ei minda mööda nüüdisfotograafiast, vaid pakutakse mitmekesiste näitustega kokkupuutepunkti ka tänapäeva fotokultuuriga. Kaasneva haridusprogrammiga algatatakse üha eripärasemaid projekte.

Laadimine...Laadimine...