GALERII! Kopli liinide uusasum pakub endisaja hõngu munakiviteede ja lippaedadga

Rannapromenaadi kõrval võib Kopli uusasum saada ka vaateplatvormi ja lasteaia.

Pilt: Ilja Matusihis
Tallinn Eesti

GALERII! Kopli liinide uusasum pakub endisaja hõngu munakiviteede ja lippaedadga (1)

Kai Maran

Rannapromenaadi kõrval võib Kopli uusasum saada ka vaateplatvormi ja lasteaia.

38images

"On heameel näha, et Kopli on saamas tervikliku lahendusega uusasumi, kus endisaegade hõng igati säilinud," rääkis abilinnapea Eha Võrk kolmapäeval Kopli liinide uusarenduses ringkäiku tehes. "Uusarenduse terviklikkuse nimel seadis linn seadis eesmärgiks nii endisaegse tänavajoone kui elamute ilme säilitamise ja see siht on saavutatud."

Nii näiteks taastatakse sõiduteedel munakivikatend ning ka tänavalt sisehoovi suunduvad jalakäiguteed on kavandatud munakivimaterjalist. Hoovialasid hakkavad piiritlema puitlippaiad. Võrgu sõnul pakuvad rannakvartalid kolme tüüpi maju.

"Et eesmärk oli endisaegset miljööd võimalikult palju säilitada, on osades hoonetes võimalusel säilitatud kivitrepikojad või puitosad," ütles Võrk. "Teise lahendusena järgivad endisaegseid hoonetüüpe uued makettmajad. Täna annab ehitaja viimast lihvi ka päris kaasaegse ilmega kolmele viiekorruselise hoonele, kus ei puudu ka lift." 

Valminud viiekordsed 25 korteriga elamud on projekteerinud Peeter Pere Arhitektid. Kolme sarnase välisilmega elamu punakaspruun värvilahendus peab samuti silmas ajalooliste hoonete viimistlust.

"Mereäärse kvartali majade esine tänav kulgeb otsejoones merepiirini," ütles Fund Ehitus OÜ juhatuse liige Toomas Lipre. "Elurajooni valmides loodame tee lõppu rajada mereäärse vaateplatvormi ja hooajalise rannapaviljoni."

"Eriti hea meel on selle üle, et avalik ruum arvestab kõigi elanike vajadustega," ütles Võrk. "Elanike ühises tegevusruumis on nii mänguplatsid, istumisalad, rattaparklad, haljasalad kui ka jalutusväljak koertele. Ei saa puuduma kaubanduskeskuski."

"Uude asumisse ehitatakse tulevikus ka lasteaed," lisas Lipre.

Kokku hõlmab Kopli liinide arendusprojekt umbes 20 hektari suurust maa-ala, kus saab olema ligi 900 uut kodu.


1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...