GALERII! Maxima avas Viru tänavas uudse toidupoe

Alates tänasest on Vanalinnas Viru tänav 4 avatud Maxima esimene uue kontseptsiooni järgi üles ehitatud Express kiirkauplus, mis on küll väiksem kui tavalised Maxima poed, kuid kõik olulised toidu- ja esmatarbekaubad on seal saadaval.

Pilt: Albert Truuväärt

GALERII! Maxima avas Viru tänavas uudse toidupoe

Urmas Kaldmaa

Alates tänasest on Vanalinnas Viru tänav 4 avatud Maxima esimene uue kontseptsiooni järgi üles ehitatud Express kiirkauplus, mis on küll väiksem kui tavalised Maxima poed, kuid kõik olulised toidu- ja esmatarbekaubad on seal saadaval.

"Maxima jaoks on tegemist erakordse päevaga, sest me ei ava lihtsalt kauplust, vaid me avame oma esimese uues Maxima Expressi formaadis kaupluse," ütles Maxima Eesti juht Marko Põder avamisel. "Meil on selle formaadiga seotud väga suured ootused ja lootused. Eesti suuremates linnades võiks tulevikus olla selliseid kauplusi veel."

33images

Kesklinna vanem Vladimir Svet avaldas heameelt selle üle ka Maxima meeskond on nüüd osa suurest ja väga kirjust vanalinna perest. "Esimese pilgu järgi otsustades on sellel kauplusel vanalinna elanikele, turistidele ja vanalinnas töötavatele inimestele väga palju pakkuda," lisas Svet.

Kauplus asub kahel korrusel, kus on kokku 244 ruutmeetrit müügipinda ja kaks müügisaali. Tavalise Maxima poega võrreldes on põrandapinda seal oluliselt vähem ja müügil ainult kõige põhilisemad asjad, mis inimesel on koju või tee peale kaasa vaja. Osta saab kõiki põhitoiduaineid ja esmatarbekaupu, kuid valik on muidugi kitsam kui suures poes. "Kui kodus on vaja piima, leiba, saia või muud iga päev vaja minevat kaupa, siis see on kindlasti uues kaupluses olemas," lubas Maxima Eesti juht Põder.

Kuna selles piirkonnas liigub palju turiste ja inimesi, kes töötavad vanalinnas, siis on müügil palju suupisteid ja valmistoitusid, mida saab lõunaks või õhtuks kaasa võtta. "Paneme selliste kaupadele rõhku, sest Viru tänaval asuvad nii McDonald’s kui Hesburger, millele tahame natukene konkurentsi pakkuda," lisas Põder.

Kiirkaupluse esimesel korrusel on kõige vajalikumad asjad nagu piim, saiakesed, pirukad, valmistoidud ja joogid. Teiselt korruselt leiab ostja kuivained ja esmased majapidamistarbed. Seal on ka väike istumiskoht, kus saab istudes oma saiakese kohapeal ära süüa või mobiiltelefoni laadida.

Kuna Viru 4 kauplus on esimene omataoline, siis jälgitakse eriti hoolikalt, milline kaup läheb paremini, et leida optimaalset sortimenti. "Kui selgub, et ostjad tahavad mingit asja rohkem ja mingit vähem, siis väikeses poes ollakse valmis sortimenti paindlikult muutma," selgitas Põder.

Inimesed saavad kauba eest tasuda nii tavalistes kui iseteeninduskassades ja Maxima Eesti juht Põder lootis, et järjekordade pikkuse pärast ei tule nende klientidel muretseda.

Maxima esimene Express kiirkauplus on ka väliselt uue kontseptsiooni järgi kujundatud ning näeb moodne, urbanistlik ja kena välja.

 

 

Laadimine...Laadimine...