GALERII! Vabaduse väljakul avas uksed kohvik-restoran Mood

Moskva kohviku kohale on ennast sisse sättinud moehõnguline kohvik-restoran Mood, mille patrooniks on maailma moelavasid vallutanud Eesti modell Karmen Pedaru.

Pilt: Mats Õun

GALERII! Vabaduse väljakul avas uksed kohvik-restoran Mood (1)

Lisa Gabriela Metsala

Moskva kohviku kohale on ennast sisse sättinud moehõnguline kohvik-restoran Mood, mille patrooniks on maailma moelavasid vallutanud Eesti modell Karmen Pedaru.

28images

Kohvik-restoran Mood omaniku Sten-Erik Jantsoni sõnul on kohvik-restoran väga sobiv linna peaväljaku äärde. "Ma arvan, et linna peaväljakul peaks asuma selline viisakas koht, nagu me oleme. Kuna me täna opereerime kaheksat restorani, siis sellise kontseptsiooniga restoran meie süsteemist veel puudus ja ma arvan, et see täiendab teisi kohti."

Jantson rääkis, et idee moeteemalise kohvik-restorani jaoks tuli lapsepõlvest. "Kui mu perekonnanime vaadata, siis eks see moehuvi ja moe sees olemine on mu huvi juba lapsest saati. Mu ema oli modell ja mannekeen ja paljud mu päevad möödusid Tallinna moemajas. Hiljem olen ma ka moekunsti õppinud." Kohvikus on eksponeeritud hulgaliselt tippmoeloojate aksessuaare Karmen Pedaru kollektsioonist, seinu kaunistavad eesti disainerite moesketšid.

Taskukohane hinnaklass

Jantsoni sõnul on uude kohvik-restorani kõik teretulnud ja restorani hinnaklass võiks olla igaühele taskukohane. "Meie kontseptsiooni osa on kogu päeva vältel teenindada erinevaid segmente ja kliente. Hommikul kella 9st 12ni pakume kohvikus hommikusööki, 12st on avatud teise korruse restoran ja igapäevaselt on meil nii all kui üleval väga tugev kokteilikaart ja ka baar," sõnas ta.

Möödunud sügisel läks kinni sama koha peal asunud kohvik Wabadus. Küsimusele, kuidas kavatseb Mood sellisest saatusest hoiduda, vastas Jantson, et kõik algab ikkagi konkreetsest ideest. "Sul peaks ikkagi olema idee ja arusaamine, mida ja kellele sa pakud. Ma ei taha kellegi kohta halvasti öelda, aga kontseptsioon kui selline puudus siin eelnevalt päris tükk aega. Ei olnud päris aru saada, kellele see koht on, mis asi ta ise on, keda ta kõnetama peab või kes see klient siis olema peaks. Täna me oma köögi, sisekujunduse ja kõigega oleme suutnud leida mingi niši, miks keegi siia tulema peaks ja mis me oleme," ütles ta.

Vabaduse väljakut hiljuti hõivavate rulatajate kohta ütles Jantson, et temal nende vastu midagi ei ole, seniks kuni nad kliente ei häiri. "Eks see selgub järgmiste nädalate-kuudega, kuidas me siia koos ära mahume ja kuidas Tallinna linn ise neid asju reguleerib, kas see on nende jaoks okei või mitte. Eks noored peavad mõistma meie olemasolu ja nemad peavad mõistma meie olemasolu. Niikaua, kuni nad klienti ei sega ja üle varba rulaga ei sõida, ei tohiks nad meid häirida."

Sajandijagu kohvikuid väljaku ääres

Vabaduse väljaku ääres on kohvik olnud juba peaaegu sajandijagu. 1937. aastal avas seal uksed asutaja järgi nime saanud kohvik Kultas, mis kujunes eestiaegse Tallinna kohvikukultuuri musternäidiseks. Seal pakuti 70 sorti torte ja 12 liiki kohvi. Kohvik oli tõeline kultuurimeka – seal korraldati ilukirjandusõhtuid ja muid kultuuriüritusi ning seal mängis ka oma orkester. Alates 1951. aastast asendus Kultas Moskva kohvikuga, mis küll alustas oma tegevust sama väärikalt kui Kultas, kuid aja jooksul pisut ära vajus. Moskva kohvikus käis igasugu veidrikke. Kohvikut külastas ka külastas legendaarne Mauri Raus, kes seal oma luuletusi ette luges. 1996. aastal avati sellesama kohviku ruumides Metropoli restoran ja Kuldtassi kohvik, mis tekitas tol ajal ajakirjanduses tõelise sõimurahe. Arvati, et Kultas pööraks hauas ümber, kui ta näeks, mis tema kohvikust saanud on. 2009. aasta juunist 2010. aasta septembrini tegutses ruumides Kultusenimeline kohvik, seejärel tuli sinna kohvik Wabadus, mis pea kümme aastat vastu pidas, kuid kahjuks mullu sügisel uksed sulges.

 

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...