Gümnasistid võtavad meediakonverentsil fookusesse sõnavabaduse

Pirita majandusgümnaasiumis kolmapäeval algaval teisel meediakonverentsil "Sõna on vaba" lahkavad meedia ja sõnavabaduse suhteid erinevate vaatenurkade alt Ülle Madise, Marju Lauristin, Ahto Lobjakas ja Robert Sarv.

Gümnasistid saavad sõna sekka öelda töötubades, mida juhivad erinevate meediavormide esindajad.

Pirita majandusgümnaasiumi meediakonverentsi "Sõna on vaba" teema on inspiratsiooni saanud president Kersti Kaljulaidi seisukohavõttudest ning viimase aja arengutest meedias. Lisaks piiride või piirituse tunnetuse lahkamisele, avame sõnavabaduse teemat ka ajaloolise ja juriidilise nurga alt ning trükiajakirjanduse, televisiooni, raadio ja interneti vaatevinklist. Konverents on avatud kõigile Tallinna koolide gümnasistidele, kaugeimate külalistena on osalemas Kohtla-Järve Kooli õpilased.

Meediaharidusel on oluline roll Pirita majandusgümnaasiumi loomeettevõtluse õppesuuna õppekavas ning selle arendamiseks alustati kolm aastat tagasi konverentside korraldamisega. Esimene meediakonverents gümnasistidele "Orienteerumine meediaruumis – kohustus või vabadus?" toimus 2017. aasta 9. novembril ning selle esinejate hulgas olid Mailis Reps, Andri Maimets, Mihkel Kärmas ja Tiina Hiiob.

Laadimine...Laadimine...