Hakkliha peal kasvanud rammumees tõi  võidu koju

Elukaaslane Airis ütles, et minuga on võimatu elada, sest mulle tuleb ainult hakklihatoite teha,“ ütles  Strongman Champions League Eesti etapilt võidu koju toonud  Rauno Heinla.

Pilt: Krishan Chand

Hakkliha peal kasvanud rammumees tõi võidu koju

Ragne Jõerand

Elukaaslane Airis ütles, et minuga on võimatu elada, sest mulle tuleb ainult hakklihatoite teha,“ ütles  Strongman Champions League Eesti etapilt võidu koju toonud  Rauno Heinla.

 Tartumaalt pärit rammumees Rauno Heinla võitis nädalavahetusel Strongman Champions League Eesti etapi, kus osalesid maailma tugevamad rammumehed. Rauno oma 134 kg oli selle võistluse kõige väiksema kaaluga  mees.

"Mina väidan, et kaal ei ole määrav edukaks rammumeheks olemisel. Kaal ja pikkus võivad olla eeliseks, aga mitte alati. Ühel maailmameistrivõistlusel tuli teiseks näiteks mees, kellel  pikkust ainult 178 cm. See on ju alla igasugust rammumehe keskmist näitajat. Kui sul on jõudu, siis pikkus ei loe ja kaaluga sama asi, et kui just 110 kg ei kaalu, siis 130kg saab edukalt hakkama,“ nentis Rauno.

Sööb ainult hakkliha

Kui enamus arvab, et rammmeeste võistlusel võitmiseks peab toidusedel olema grammi pealt mõõdetud nagu kulturistidel, siis Rauno kinnitab erandit. "Minuga pole mõtet toidust rääkida, sest ma ei söö nii nagu enamus arvab, et peaks.   Ma ei söö enamus lihasid, ma ei söö kana, ma ei söö kala, söön ainult hakklihatooteid, sest mulle ei meeldi läbikasvanud lihad,“ rääkis Heinla.

Rauno tunnistab, et mitmeid aastaid ei söönud ta täiendavalt ka toidulisandeid. “Nüüd sellel tasemel olles peab neid vägisi sisse sööma, kuid mulle ei maitse need. Olen otsinud, aga pole siiani leidnud sellist jooki, mis mulle sobiks. Ühe joogiga päevas  saan veel hakkama, aga kui sa pead neid jooma päevast-päeva mitu tükki päevas, siis läheb väga jubedaks. Söömata olla ma ka ei tohi, sest siis on õhtuks kaaluerinevus 3-4 kg ,“ nentis Heinla.

Ihuramm kulub kodus ära

Rauno ei kasuta oma suurt jõudu mitte ainult võistlustel teistele näitamiseks vaid ka igapäevases elus. "Ma ütlesin naisele, et ma näitan sulle, kuidas ma suure külmkapi üksi ära viin – võtsin selle suure müraka õla peale ja viisin kuskile 100 m kaugusele kuuri alla. See oli hästi ebamugav ja natuke läks aega ennem, kui ma külmkapi õla peale sain, aga ära ma ta viisin.  Mulle meeldib oma rammu kodutöödel rakendada, saan üksi enamasti ka kolimisega hakkama. See on nagu väike väljakutse endale, et kas ma suudan,“ ütles Heinla.

Koduses elus vajab suur mees ka mõnda veidi suuremat igapäevaeset – näiteks voodit. "Mul on kodus tõesti eritellimusega valmistatud voodi, sest eelmisest kukkusin lihtsalt keskelt läbi. Madratsi tellisin ka suhteliselt kalli, sest tavalisel kulusid vedrud läbi.“

Ja ega rammumees mahu ära ka tavalisse autosse. "Mina sõidan ikka džiibiga, kuigi mu esimene auto  oli kahe uksega Toyota Corolla, aga sinna ma mahtusin ära, sest siis olin ma veel väike,“ naljatas Heinla.  

Kuigi enamus Rauno ajast kulub töötamisele ehitusfirmas ja spordisaalis rassimisele, jääb mehel vahest aega üle tegelemiseks muuga. "Mulle meeldib väga lumelauga sõita. Lumelaud on mul täitsa tavaline ega pole eritellimusel tehtud ja see peab kenast vastu,“ lisas Heinla.

Galerii:

20images
Laadimine...Laadimine...