Harku vallas tõuseb vee hind 38 protsenti

Pilt on illustratiivne.

Pilt: Albert Truuväärt

Harku vallas tõuseb vee hind 38 protsenti

Harku valla vee-ettevõte OÜ Strantum on otsustanud tõsta joogivee ja reovee ärajuhtimise ja puhastamise hinda tubli kolmandiku võrra, täpsemalt isegi natuke rohkem, kogunisti 38 protsenti, kirjutab Harju Elu.

Kui varem maksis Strantumi poolt pakutava kraanivee hind koos reovee kanaliseerimisega 3,37 eurot, siis alates 1. novembrist hakkab kuupmeetri vee ja kanalisatsiooniteenuse hind olema 4,67 eurot, millest puhas vesi maksab 1,754 ja reovee kanaliseerimine 2,916 eurot kuupmeeter. See on elanikele ehk füüsilistele isikutele, juriidilistele isikutele ehk ettevõtetele saab vee hind veelgi kallim olema.

Lihtsamalt öeldes: kui neljaliikmeline perekond, kes tarbib kuus keskmiselt kaheksa kuumpeetrit vett, tasus seni vee- ja kanalisatsiooni teenuste eest kokku 26,98 eurot, siis pärast hinnatõusu on samas mahus teenuse maksumuseks 37,44 eurot kuus. See tähendab, et pered, kes elavad Tiskres, Harkujärvel, Tabasalus, Rannamõisas, Vääna-Jõesuus, Kumnas, Tutermaal ja teisteski kantides, kokku 14 200 inimest, hakkavad iga kuu maksma 10 eurot ja 46 senti varasemast enam.

Lüües lahti vee-ettevõtte OÜ Strantum bilansi, vaatab kasumirealt vastu ilus number – 30 miljonit eurot. Ja seda panevad hinnatundlikud inimesed pahaks. Strantumi kauaaegne juhataja Meelis Härms ainult muigab nende miljonite peale. "Praegune vee-ettevõtte raamatupidamine on Euroopa ja riiklike direktiividega korraldatud nii, et kõik toetusrahad, mis me Euroopa Liidult saame, lähevad bilansis kasumina arvele. Tegelikult aga see ju nii ei ole,” ütles Meelis Härms Harju Elule.

Laadimine...Laadimine...