Haven Kakumäe sadama merenduskeskus sai nurgakivi

14. detsembril asetati pidulikult Haven Kakumäe sadama merenduskeskuse nurgakivi. 2018. aastal valmiv merenduskeskuse peahoone jaguneb funktsionaalselt kaheks osaks, sellesse tuleb Eesti suurim jahtide teenindus- ja talvehoiuruum /ca 4300m2/  ning sadama klubihoone. 

Pilt: Haven Kakumäe

Haven Kakumäe sadama merenduskeskus sai nurgakivi

14. detsembril asetati pidulikult Haven Kakumäe sadama merenduskeskuse nurgakivi. 2018. aastal valmiv merenduskeskuse peahoone jaguneb funktsionaalselt kaheks osaks, sellesse tuleb Eesti suurim jahtide teenindus- ja talvehoiuruum /ca 4300m2/  ning sadama klubihoone. 

Haven Kakumäe rajatav merenduskeskus hakkab andma tööd 100 inimesele.

Nurgakivisse panid oma head soovid teele Tallinna aselinnapea Andrei Novikov, Haabersti Linnaosa vanem Marek Jürgenson, Haven Kakumäe sadama merenduskeskuse peatöövõtja BMGS Eesti esindaja Aleksei Matvejev, Maru Ehitus juhatuse liige Peeter Nõlvak, KAMP arhitektid esindajad Jan Skolimovski ja Mari Arvisto, Tallinna Jahtklubi kommodoor Kuuno Peek, LHV juhatuse liige Indrek Nuume ja ärikliendihaldur Egon Rand, Yacht Service OÜ juhataja Marko Manni, Eesti Jahtklubide Liidu Peasekretär Ott Kallas, Haven Kakumäe OÜ juhatuse esimees Neeme Kaarma, Haven Kakumäe jahisadama juhataja Indrek Ilves ning sadamakapten Jaakko-Janel End.

2018. aastal valmiv merenduskeskuse peahoone jaguneb funktsionaalselt kaheks osaks, sellesse tuleb Eesti suurim jahtide teenindus- ja talvehoiuruum /ca 4300m2/  ning sadama klubihoone. 

Arendatav merenduskeskus võimaldab sadamaoperaatoril ja koostööpartneritel luua üle 100 uue töökoha. Tallinna suurim ja kaasaegseim merenduskeskus Kopli lahe ääres Kakumäel pakub kõiki huvimerendusega seonduvaid teenuseid ja võimalusi nii kohalikele elanikele kui väliskülalistele. Juba tänavu esimese täishooaja avatud olnud Haven Kakumäe jahisadam saavutas meresõitjate seas kiiresti suure populaarsuse, sadamas tegutsevad ka mitmed spordiklubid ja ettevõtted. Uue peahoone valmimine loob aga täiesti uued võimalused. 2017 aastal Kakumäele laienenud Tallinna Jahtklubi purjespordikool saab uues majas parimad võimalikud tingimused õppetööks. Õppeklass ja seminariruum annavad võimaluse alustada väikelaevajuhtide koolitusega ning laiendada üldhariduskoolide ja Eesti Jahtklubide Liidu alustatud koostööprogrammi, mille raames tuuakse kehalise kasvatuse tunnid sügisel ja kevadel mere äärde, et jagada noortele teadmisi veeohutusest ja veespordi ABC’st.

Keskuse ruumiprogrammi planeerides arvestati võimalusega korraldada rahvusvahelisi suurvõistluseid tagamaks vajalikud maailmatasemel tingimused korraldajatele ja osavõtjatele. Juba täna pakub Haven Kakumäe Sailing Center kuuel soetatud õppe-/sportjahil purjetamiskursuseid algajatest edasijõudnuteni, korraldab erinevatel tasemetel regatte ning pakub võimalust korraldada meeldejäävaid sündmusi merel. Uue väikesadamana panustab keskus turismiekspordi arengule, 2018 oodatakse sadamas 600 välisjahi külastust, samuti elavneb märkimisväärselt siseturism.

Uue hoone arhitektideks on KAMP Arhitektid Eestist ja KCAP Architects&Planners Hollandist. Ehituse finantseerijaks on Eesti pank – LHV. Tööde peatöövõtja on samas ka sadama rajamisel põhirolli kandnud BMGS ja ehitajaks MARU Ehitus. Hoonekompleksi esimsene etapp valmib 1.oktoobriks 2018, teise etapi valmimist plaanitakse detsembris 2018.

Kogu investeering Haven Kakumäele ja sealhulgas merenduskeskusesse on 100 miljonit €.

Ellingu ja klubihoone ehitusmaksumus on moodustab sellest 6,7milj €.

Laadimine...Laadimine...