Hawaii tahab hakata kodanikupalka katsetama

Hawaiist sai esimene USA osariik, kus on vastu võetud seadusandlus, mis toetab kodanikupalgaga katsetamist.

Pilt: Scanpix

Hawaii tahab hakata kodanikupalka katsetama (1)

Hawaiist sai esimene USA osariik, kus on vastu võetud seadusandlus, mis toetab kodanikupalgaga katsetamist.

Osariigi valitsus hääletas kodanikupalga idee uurimise poolt, kuna töökohtade asendumine automatiseeritud tehnoloogiaga üha kiireneb, kirjutab The Independent.

Osariigi valitsuse esindaja Chris Lee, kes seadusandlust tutvustas ütles, et majandusolukord muutub praegu kiiremini, kui keegi oodata on osanud. "Oluline on kindlustada, et kõik saavad kasu tehnoloogiarevolutsioonist, ning kedagi ei jäeta maha," kinnitas ta.

Eelnõu kohaselt on kõigil Hawaii perekondadel õigus "elementaarsele finantskindlusele", mis loob nii võimaluse vastu võtta ka seaduseid, mis seda kindlust garanteerida saaksid.

Eelnõuga kohustatakse ka mitmeid ametkondi osariigi majandusolukorda uurima ning leidma viise, kuidas "tagada kõigile perekondadele finantskindlus, sealhulgas ka erinevate täis- või osaliste baassissetulekute mõjuhinnangute kaudu".

Baassissetulekut on katsetatud nii Soomes kui Saksamaal ja peagi hakatakse seda katsetama Kanada Ontario provintsis. Ka Hollandis Utrechtis katsetatakse praegu baassissetulekusüsteemi.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...