Helsingi politsei: pagulaste seksuaalkuriteod on tõsine probleem

"Üksikuid kallaletungijuhtumeid on olnud ka varem, kuid nüüd on asi muutunud nii laialt levinuks, et võime sellest rääkida, kui ilmingust," nentis Helsingi politseipealik Lasse Aapio. 

 

Pilt: Scanpix

Helsingi politsei: pagulaste seksuaalkuriteod on tõsine probleem (2)

"Üksikuid kallaletungijuhtumeid on olnud ka varem, kuid nüüd on asi muutunud nii laialt levinuks, et võime sellest rääkida, kui ilmingust," nentis Helsingi politseipealik Lasse Aapio. 

 

Kuigi Helsingi politseil õnnestus aastavahetusel katastroof ära hoida, jõudsid kesklinna linnalähistest varjupaikadest ja kaugemaltki kogunenud sisserändajad siiski öö jooksul mitmeid seksuaalkuritegusid toime panna.

Helsingi politseipealiku Lasse Aapio sõnul on olukord murettekitav, ning et süüdistused on esitatud juba mitmele kümnele pagulasmehele, vahendas Helsingin Sanomat. "See oli nii suur jõuk, et selle laiali saatmiseks oli vaja viiskümmend politseinikku. Me olime selleks vajaliku kogemuse saanud vägivaldsete massiprotsestide ohjeldamisega," kirjeldas Aapio. "Iseasi on, kas meil õnnestub süüdlaste vastu ka kriminaalasjad algatada. Peame uurima, kui palju infot õnnestub saada turvakaameralintidelt ja kui mitmed kohalolijad nõustuvad tunnistusi andma."

Helsingi politseipealiku sõnul on pagulaste poolt toime pandud seksuaalkuriteod asi, millega peab arvestama ja millele reageerimiseks peab olema valmis. "Kui sellised asjad juba kord toimumas on, siis on parem , kui sellest räägitakse praegu, mitte alles suvel," nentis Aapio. "Asjasse peab suhtuma ühtmoodi tõsiselt, olenemata kas ohvreid on kaks, kolm või kolmkümmend. Peaksime olema õnnelikud, et neid ei olnud 150."

Politsepealiku sõnul on tõsisemad ahistamisjuhtumid küll uus nähtus, kuid esimesed ohu märgid ilmnesid juba sügisel. "Üksikuid kallaletungijuhtumeid on olnud ka varem, kuid nüüd on asi muutunud nii laialt levinuks, et võime sellest rääkida, kui ilmingust," nentis Aapio. "Uue käitumismustrina on välja koorunud ka ohvrite jälitamine ja nendele terve õhtu vastupanust hoolimata ligitikkumine, mis lõpeb pahatihti agressiivse käitumise ja seksuaalse rünnakuga."

Põhja-Saksamaal asuva Hamburgi linna politsei avaldas, et praeguse seisuga on nendeni jõudnud teated 133 uusaastaööl toimunud seksuaalse ahistamise juhtumist. Uurijad ei ole Hamburgi kesklinnas toimunud juhtumite asjus kedagi veel vahi alla võtnud, kuid ohvrid kirjeldavad ründajaid kui "aafrika- või araabiapärase välimusega mehi", vahendas The Local politsei esindaja sõnu.

"Muidugi võib olla võimalik, et ahistajad on otseselt seotud Kölnis toimunud massiahistamiste toimepanijatega, kuid hetkel erinevad meile laekunud kirjeldused mõnel määral sealsetest," vastas politsei esindaja, kes nõustus, et Hamburgi ja Kölni vahele võib tõmmata paralleele.

Politsei teatel on Kölnis toimunud enam kui 200 seksuaalahistamise juhtumiga massiahistamise toimepanijad Põhja-Aafrika päritolu asüülitaotlejad ja illegaalsed migrandid. Juhtum on tekitanud ka küsimuse Saksamaa võimekuse osas integreerida eelmisel aastal riiki saabunud 1.1 miljonit asüülitaotlejat.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...