HENDRIK AGUR: Vastuseis kooli laienemisele mõjub vaimse terrorina

"Kuna uude õppehoonesse tuleb tähetorn ja katusele loovad väliklassid, võib ka vanemal kooliosal tekkida komme käia öösel tähti vaatlemas," rääkis GAG-i direktor Hendrik Agur uuest õppehoonest ja lisas, et mõnede vilistlaste kartus kooli allakäigu ees pärast laienemist on alusetu.

Pilt: Scanpix
Haridus

HENDRIK AGUR: Vastuseis kooli laienemisele mõjub vaimse terrorina (1)

Ivo Karlep

"Kuna uude õppehoonesse tuleb tähetorn ja katusele loovad väliklassid, võib ka vanemal kooliosal tekkida komme käia öösel tähti vaatlemas," rääkis GAG-i direktor Hendrik Agur uuest õppehoonest ja lisas, et mõnede vilistlaste kartus kooli allakäigu ees pärast laienemist on alusetu.

Otsus teha Kalamaja vanast koolimajast Gustav Adolfi gümnaasiumi (GAG) nüüdisaegne algklasside maja on pannud mõned selle kooli vilistlased ja lapsevanemad ägedalt protestima. Ei taheta uut maja ega kooli laienemist. Mis aga juhtuks, kui kõik jääks vanaviisi? Koolijuht Hendrik Agur väitis, et kui algklasside õpilaste arv senises tempos kasvab, siis jõutaks nelja-viie aasta pärast ruumipuudusel olukorda, et gümnaasiumiklasse enam pidada ei saa ja kool võib muutuda põhikooliks. 

"Vaevalt et niisugust tulevikku keegi meie vanimale ja väga tugevale koolile soovib," lausus direktor. "Teine võimalus on piirata uute õpilaste vastuvõttu ja vähendada algklasside arvu. Kuid sellega ei ole nõus need arvukad vanemad, kes tahaksid, et nende lapsed saaksid juba algklassides hea hariduse."

"Samas tempos kasvades lihtsalt tuleb midagi ette võtta. Oleme soovinud igal aastal vastu võtta vaid kaks esimest klassi. Aga juba alates 2013/2014. õppeaastast on kooli tulnud rohkem esimesi klasse, kui ruumid seda võimaldaks."

GAG-i õpilase isa Indrek Sauli sõnul suurem osa vanematest uute ruumide vastu ei protesti ning tema meelest ei peaks hädaldajatele üldse tähelepanu pöörama. Sama kinnitasid teisedki lapsevanemad, nende seas näiteks Jens Haug. "Protesti tagant kumab vaid kellegi egoistlik huvi, mitte mure kooli tuleviku pärast," mainis Haug.

Ka Aguri sõnul on protest mõistetamatu. "Seista vastu kooli arengule ja uute võimaluste tekkimisele, millega luuakse nooremale kooliastmele nüüdisaegne õpikeskkond – meiele tundub see küüniline. Väikese grupi vilistlaste ja vanemate tegevus mõjub meie töötajatele juba vaimse terrorina."

Koolijuht ei mõista, miks on mõned vanemad ja vilistlased asunud esitama kohtukaebusi küll ehitusloa tühistamiseks, küll põhimääruse kohta. "Oleme edastanud vilistlastele üleskutse leppimisele ning soovime töörahu," ütles Agur. "Kinnitan, et kooli juhtkonnal ja õpetajatel on täpselt sama eesmärk – hoida ja anda kõigile praegustele ja tulevastele õpilastele edasi GAG-i parimaid traditsioone."

Direktori sõnul tekib uue õppehoonega seoses kindlasti uusi kombeid ja sümboleid, millest võivad ka kunagi traditsioonid saada. "Kuna uude õppehoonesse tuleb tähetorn, võib näiteks tekkida ka vanemal kooliosal huvi ja komme käia öösel tähti vaatlemas," rääkis Agur. "Oleme ka arutanud 1. septembri piduliku rongkäigu korraldamist kahe õppehoone vahel."

Nii Aguri kui ka lastevanemate Sauli ja Haugi arvates on vilistlaste kartus, et uue majaga õppetase langeb ja kooli vaimsus kaob, täiesti alusetu. Kooli teevad nende kinnitusel eriliseks siiski motiveeritud inimesed, kes kannavad edasi väärtusi ja usku.

 

Hoone saab jooksurajad ja põrandamale

• GAG-i algklasside majja tuleb 30 klassiruumi. Koridorides on jooksurajad, tegevus- ja istumisalad.

• Koolis saab mängida virtuaaltennist, seal on tantsukonsool, põrandamale ja -kabe, ronimis- ja rippumispuud. Koridorides on munatoolid, kott-toolid ja mesilaskärje tüüpi puhkealad. Eraldatud istumisaladel saab mõtiskleda ja õppida.

• Kooli ümber olev jooksurada on maja taga 60 m ulatuses tartaankattega. Võimla katusel on pallimänguväljak ja hoone küljel paikneval astmestikul väliauditoorium.

• Hoovi tuleb loodusaed, mänguala ja rattaparkla, lisaks ronitaimedega aed. Väliõppeks on avatud aatriumi katus ja katuseterrass. Kool saab oma tähetorni.

• Klassis on 24 õpilast ja kogu koolis 720.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...