HISPAANIA SUURSAADIK: Tasuta ühistransport on eluliselt tähtis

"Arvan, et tasuta ühistransport Tallinnas on ülisuure tähtsusega – see annab ju inimestele võimaluse vabalt ringi liikuda ja tööd otsida," ütles Hispaania suursaadik. 

Pilt: Albert Truuväärt

HISPAANIA SUURSAADIK: Tasuta ühistransport on eluliselt tähtis (1)

Ragne Jõerand, Pealinn

"Arvan, et tasuta ühistransport Tallinnas on ülisuure tähtsusega – see annab ju inimestele võimaluse vabalt ringi liikuda ja tööd otsida," ütles Hispaania suursaadik. 

Tallinna linnapea Edgar Savisaar kohtus möödunud nädalal Hispaania suursaadiku Álvaro De La Riva Guzmán de Frutosega. Kohtumisel räägiti peatselt Hispaaniast Tallinnasse saabuvast 20 uuest trammist, tasuta ühistranspordi olulisusest linnaelanikele, kavandatavast Hispaania festivalist Tallinnas ning kahe riigi sümfooniaorkestrite võimalikest kontsertturneedest.

De Frutos avaldas heameelt, et Tallinna Ühistranspordi AS-i trammihanke konkursi võitjaks osutus just Hispaania firma CAF. "See tehas müüb tramme kõikjale maailmas, ja tore, et nüüd jõuavad need ka Tallinna," rääkis suursaadik. "Need on uue põlvkonna trammid, milles on nüüdisaegsed kliimaseadmed ja soojustus, mis on mõeldud spetsiaalselt Eesti oludes sõitmiseks."

Suursaadik ise sõidab samuti trammiga, kui vähegi aega on. "Viimati sõitsin ma trammiga Šveitsis. Mulle meeldis see väga – oli puhas, kiire,  vaikne ja keskkonnasäästlik," nentis ta.

Tasuta teenused kasuks kogukonnale

Sarnaselt Tallinnale on ka Hispaanias proovitud muuta ühistransport linnaelanikele võimalikult soodsaks, ennekõike on see võimalus tagatud majanduslikult vähemkindlustatud elanikele.

"Kuue miljoni elanikuga Madridis ja Barcelonas on väga populaarsed ühistranspordi sooduskaardid," rääkis suursaadik. "Ma usun, et kõik, mis aitab elanikel raha kokku hoida, tuleb  kogukonnale ainult kasuks."

Tallinna kava muuta ka prügivedu elanikele tasuta teenuseks ja sellega kaasnevat prügisorteerimise kampaaniat hindas suursaadik väga vajalikuks. "Jäätmete taaskasutus ja prügi sorteerimine on ka Hispaanias väga olulisel kohal," lisas de Frutos.

Hispaania turist tulgu Eestisse

Hispaania suursaadiku sõnul on Eesti hispaanlastele küllaltki atraktiivne  sihtkoht. "Kui saaks käima regulaarsel  lennuliini Madridi ja Tallinna vahel, oleks turistidele reisimine veelgi mugavam," nentis de Frutos.

"Teil on siin Eestis ju nii kaunid metsad, imeilus vanalinn ja hoopis teistsugune maastik. Ja võimalus korjata metsast ise oma käega marju ja seeni, mida ma nii väga armastan." 

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...