Ida-Tallinna Keskhaigla Aasta Arst on dr Reeli Saaron

"Tunnustuse tõi raske töö. Suhtlen tööalaselt nii paljude erinevate osakondadega, seetõttu arvan, et selle tunnustuse tõi koostöö," ütles onkogünekoloog-juhtivarst dr Reeli Saaron.

Pilt: Raigo Pajula

Ida-Tallinna Keskhaigla Aasta Arst on dr Reeli Saaron

Toimetaja: Sandra Lepik

"Tunnustuse tõi raske töö. Suhtlen tööalaselt nii paljude erinevate osakondadega, seetõttu arvan, et selle tunnustuse tõi koostöö," ütles onkogünekoloog-juhtivarst dr Reeli Saaron.

Ida-Tallinna Keskhaiglas toimus juba viieteistkümnendat korda silmapaistvamaid töötajaid esile tõstev pidulik tunnustamisüritus. Aasta Arst 2019 tiitli pälvis Naistekliiniku günekoloogiaosakonna onkogünekoloog-juhtivarst dr Saaron.

Aasta Arst 2019 tiitli pälvis sel aastal dr Reeli Saaron, kes töötab naistekliinikus alates 2007. aastast, alates 2012 tegeleb ta vähihaigete patsientidega.  

Tunnustuse tõi koostöö

"Tunne on ülev – see on väga suur au ja tunnustus," tunnistas dr Saaron. "Tunnustuse tõi raske töö. Suhtlen tööalaselt nii paljude erinevate osakondadega, seetõttu arvan, et selle tunnustuse tõi koostöö. See on sõnulseletamatult äge," ütles Saaron.

"ITK kollektiiv on hästi ühtehoidev ja abistav; toetavad on mitte ainult arstid, vaid ka juhtkond, ja sellepärast meie töö ka edeneb. Need on meie inimesed, kes seda asja edasi veavad. Ida-Tallinna Keskhaigla on tipphaigla – kõik võimalused on olemas, tule ainult ja tee!" rääkis dr Reeli Saaron.

Dr Reeli Saaron on kolleegide hinnangul parandamatult optimistlik, heatujuline energiapomm, kes teeb oma tööd suure südamega ning tõelise pühendumisega. Nagu arstile kohane on Reeli Saaron väga empaatiline ja tähelepanelik, seda mõistavad eriti need kolleegid, kellele on dr Saaron olnud operatsioonil assistendiks: ta tunnetab kirurgi soove lugedes tema kehakeelt. Kolleegid tunnustavad Reeli julgust ja ettevõtlikkust kaastöötajaid kiita ja tunnustada.

Aasta Arstidena leidsid äramärkimist veel patoloogiakeskuse juhataja dr Eero Semjonov, sisekliiniku ravikvaliteedijuht dr Ene Mäeots, oftalmoloog dr Katrin Eerme, taastusarst dr Anneli Teder-Braschinsky ja kardiovaskulaarkirurg dr Veronika Palmiste.

Tunnustati ka Aasta Kliinilist Tugispetsialisti

Aasta Õendustöötajaks 2019 kuulutati funktsionaaldiagnostika õde Helve Järv ning Aasta Hooldustöötajaks Jelena Kotova õendus- ja hooldusabikliinikust.

Lisaks tunnustati ka Aasta Kliinilist Tugispetsialisti (haigla apteegi kliiniline proviisor Kairi Marlen Antoniak), Aasta Mittekliinilist Spetsialisti (projektijuht Hedi Hanimägi), Aasta Sekretäri (Ere-Piret Põllusmaa), Aasta Klienditeenindajat (Stina Oravas) ning Aasta Puhastusteenindajat (Tatjana Novosseltseva).

Tunnustati 2019. aasta haigusjuhtude analüüsi kirjutamise konkursi võitjaid ja nende juhendajaid. III preemia pälvis Jaana Olvet tööga "BRCA1 mutatsiooniga rinnavähk 41-aastasel naisel" (juhendaja dr Kristiina Ojamaa), II preemia Helga Paulsen tööga "Listeria monocytogenese tekkeline sepsis vastsündinul" (juhendaja dr Kadri Margus) ja I preemia Laura Johanna Mettis tööga "Tugev alaseljavalu, mis viis hulgimüeloomi diagnoosini" (juhendaja dr Andres Pille).

Samuti tunnustati ajakirjas Eesti Arst 2018. aastal ilmunud parima haigusjuhu kirjelduse autoreid: dr Alexander Milovidov, dr Terje Matsalu, dr Maarja Kaarlõp, dr Toomas Toomsoo tööga "Kiire kuluga dementsus, mis osutus Creutzfeldti-Jakobi tõveks".

Laadimine...Laadimine...