Ida-Tallinna keskhaigla investeerib tänavu ligi 9 miljonit eurot

"Mõlema Tallinna keskhaigla investeeringud on kahtlemata vajalikud, et pakkuda kvaliteetset arstiabi ka kuni uue Tallinna Haigla valmimiseni," selgitas abilinnapea Tõnis Mölder.

Pilt: Scanpix/ Illustreeriv pilt

Ida-Tallinna keskhaigla investeerib tänavu ligi 9 miljonit eurot

Toimetaja: Moonika Tuul

"Mõlema Tallinna keskhaigla investeeringud on kahtlemata vajalikud, et pakkuda kvaliteetset arstiabi ka kuni uue Tallinna Haigla valmimiseni," selgitas abilinnapea Tõnis Mölder.

Ida-Tallinna keskhaigla nõukogu kinnitas 2019. aasta ligi 116,7 miljoni euro suuruse eelarve, investeeringute hinnanguline maksumus tänavuseks aastaks on ligi 9 miljonit eurot.

Ida-Tallinna keskhaigla olulisemad investeeringud sel aastal on Ravi tänava sisehaiguste osakonna renoveerimine ning Magdaleena üksuse statsionaari korpuse fassaadi renoveerimine koos akende vahetusega, samuti Järve õendus- ja hooldusabikliiniku lifti ehitus ning mitmed teised tööd.

Abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul panustavad Tallinna keskhaiglad Eesti tervishoiusüsteemi kvaliteedi arengusse igal aastal olulisel määral. "Mõlema Tallinna keskhaigla investeeringud on kahtlemata vajalikud, et pakkuda kvaliteetset arstiabi ka kuni uue Tallinna Haigla valmimiseni. Ilma investeeringuteta poleks see võimalik," nentis Mölder.

"Ligikaudu 6 miljonit eurot investeeringute summast kulub uute meditsiiniseadmete soetamisele ja infosüsteemide arendamisele, 3 miljonit eurot eraldatakse ehituse ja renoveerimisega seotud projektidele," ütles Ida-Tallinna keskhaigla juhatuse liige Kersti Reinsalu.

Meditsiiniseadmetest on tänavu aastal suurim investeering uus SPET/KT hübriidkuvamisseade ning digipatoloogia arenguks vajalikud seadmed. Olulised investeeringud on veel täiendav mammograaf, et parandada rinnavähi skriiningu kättesaadavust ning operatsioonimikroskoobid lülisambakirurgia keskusele ja silmakliinikule, samuti uuendatakse mitmeid igapäevaselt suure koormusega töötavaid labori analüsaatoreid jm.

Abilinnapea sõnul algab sel aastal ka uue Kesklinna tervisekeskuse renoveerimise projekteerimine praeguses Magdaleena polikliinikus.

"Veebruaris täitus esimene tööaasta Mustamäe tervisekeskusel ning patsientide tagasiside on olnud väga positiivne. Aasta jooksul tegid eriarstid seal ligikaudu 25 000 vastuvõttu, millele lisandusid veel hambaravikliiniku, naistekliiniku ja psühhiaatriakeskuse vastuvõtud. Oleme jõudsalt liikumas selles suunas, et nüüdisaegsed tervisekeskused oleksid 2021. aastal igas linnaosas," sõnas Mölder.

Laadimine...Laadimine...