Ida-Virumaal ähvardab veel 300 inimest töötuks jäämine

Lisaks tänavu Eesti Energia kaevandustes ja elektrijaamades juba koondatud 500 inimesele võivad sügisel tööst ilma jääda veel 300 inimest, sadu töölejääjaid ähvardab mitmekordne palga vähenemine.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Ida-Virumaal ähvardab veel 300 inimest töötuks jäämine (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

Lisaks tänavu Eesti Energia kaevandustes ja elektrijaamades juba koondatud 500 inimesele võivad sügisel tööst ilma jääda veel 300 inimest, sadu töölejääjaid ähvardab mitmekordne palga vähenemine.

300 töötaja koondamine tuli jutuks teisipäeval Narvas toimunud kaevurite ja energeetikute ametiühingujuhtide kohtumisel peaminister Jüri Ratase ning majandus- ja taristuminister Taavi Aasaga, vahendas BNS Põhjarannikut. 

Kaevurite ja energeetikute sõltumatu ametiühingu esimehe Marina Lukjanova sõnul ütlesid nad, et kui sügiseks turul midagi põhjalikult ei muutu, siis tuleb 300 inimest koondada. "Et koondatute arv veelgi suuremaks ei kujuneks, lubati kaks energiaplokki reservi jätta. See aga tuleb kooskõlastada Euroopa Liiduga ja nad lubasid saata Brüsselisse kirja, mis selgitab meie olukorda," rääkis ta.

Lukjanova sõnul ei toonud kohtumine valitsuse liikmetega kuigi palju positiivset. "Lootustandvat informatsiooni, et inimesed jäävad tööle, me ei kuulnud. Olid vaid sellised poolikud vastused," sõnas ta, märkides, et lepiti kokku, et järgmisel nädalal toimub veel üks kohtumine, kus osalevad mitmed ministrid, ametiühingud ja Eesti Energia juhtkond.

Eesti Energia juhid ei kinnitanud ega lükanud eile ümber 300 töötaja koondamise plaani. "Me reguleerime praegu olukorda osaliste tööaegadega ja uue prognoosi tootmismahtude kohta teeme augustis. Augusti lõpuks on meil teadmine, kas ja kui palju inimesi koondada vaja on," teatas Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter.

Peaminister Jüri Ratas ütles pärast teisipäeval toimunud kohtumist Põhjarannikule, et praegu ei saa üle ega ümber sellest, et põlevkivist elektrienergia tootmine väheneb päevadega. "Küsimus on selles, mis on siis alternatiivid − kas on see põlevkiviõli või midagi veel kolmandat. Hetkel on küsimuse all, kas riik koostöös Eesti Energiaga hoiab sellist reservi, mis tähendab Eesti keskmise elektrienergia tarbimise koormuse tagamist − et kui seda vaja läheb, on Eesti Energial see alati võtta. Mis loomulikult tähendab seda, et sellel on oma hind. Suure tõenäosusega on see ka riigiabi küsimus," tõdes ta.

Ratas sõnas, et töötukassa kinnitusel on sõltuvalt aastaajast Ida-Virumaal pakkuda 700-1000 töökohta. "Aga loomulikult on nende palgatase teistsugune kui täna kaevuritel," ütles ta.

Peaminister meenutas, et valitsus tegi juuni lõpus põhimõttelise otsuse toetada põlevkiviõli rafineerimistehase rajamist. 

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...