Innovatsioon vallutab Tallinna merepäevad

Sellel suvel on Tallinna merepäevadel esmakordselt kavas innovatsiooniala.

Pilt: Sven Tupits

Innovatsioon vallutab Tallinna merepäevad

Sellel suvel on Tallinna merepäevadel esmakordselt kavas innovatsiooniala.

Innovatsioonialal leiavad tegevust nii suured kui ka väikesed tehnikahuvilised, keda paelub uuenduslik mõtteviis. "Innovatsioonialal soovime näidata, kuidas on merendus ajas muutunud ning kuidas aitab kiiresti arenev tehnoloogia meremehi," räägib Tallinna merepäevad 2017 projektijuht Tõnno Piigli. Näiteks saab merepeo raames Vanasadamas tutvuda U-CAT allveeroboti tegemistega. Allveerobot ujub Admiraliteedi basseinis ringi ning uurib purjelaevade veealust osa. Kõik vee all toimuv on videopildis ka suurel ekraanil kõigile huvilistele näha.

"Lisaks merele on innovatsioonialal esindatud aga ka maa ja taevas," sõnab Piigli. Nii saab Vanasadamas tutvuda satelliidi maketi ja tudengivormeliga, huvilistel on võimalik aimu saada ka virtuaalsest reaalsusest ning osaleda robootika töötubades. Näiteks tutvutakse töötubades Lego Mindstorms EV3 erinevate osadega, ehitatakse valmis oma robot ning programmeeritakse see lahendama erinevaid ülesandeid. "Innovatsioonialal saab näha ja katsetada leiutisi, millele igapäevaselt ligi ei pääse, seega tuleks kõigil tehnikahuvilistel võimalusest kinni haarata," kutsub Piigli kõiki innovatsioonialale uudistama.

Innovatsioonist ei pääse aga ka muusikud, sest merepäevadel teeb pillimeeste elu lihtsamaks "Ajujahis" osalenud Fusion Pedali nutikas kitarriplokk. Tegemist on kitarrisüsteemiga, mis vabastab pillimehed laval stepp-tantsu tegemisest ja laseb neil keskenduda musitseerimisele. "Elektrikitarristid muudavad pilli heli vastavalt loole ning selleks tuleb neil kasutada efektipedaali ning pidevalt erinevaid nuppe keerata," selgitab Fusion Pedali asutaja Jüri Bogatkin. "Meie eesmärk on nutika kitarriploki abil muusiku tööd laval vähendada ning võimaldame muusikul elektripilli heli muuta vaid ühe nupu vajutusega," selgitab Bogatkin leiutise võlu. Merepäevadel on Fusion Pedalit laval kasutamas ansambel Trio Comodo, kes kõigile muusikahuvilistele nutikat leiutist tutvustab.

Tallinna merepäevad toimuvad tänavu 15.–18. juulini. Sellel aastal peetakse merepidu koguni neljal päeval, sest pealinna on külastamas maailma suurim õppepurjeregatt The Tall Ships Races. Kokku leiab Tallinna merepäevade sündmusi nelja päeva jooksul viiest sadamast: Vanasadam ja Lennusadam ning partnersadamatena Haven Kakumäe, Noblessneri sadam ning Pirita jahisadam. Meeleolukaid sündmusi jagub aga ka Kalasadamasse.

Tallinna merepäevad 2017 korraldajad on Tallinna linn, Tallinna Kultuuriamet, Tallinna Sadam, Lennusadam. Kaaskorraldajad on STA Estonia, Haven Kakumäe sadam, Noblessneri jahisadam, Pirita Linnaosavalitsus, Pirita jahisadam. Festivali toetavad Tallinna Sadam, Alfons Hakans, Balbiino, ABC Motors.

Tallinna merepäevade programmiga saab täpsemalt tutvuda siin:
http://www.tallinnamerepaevad.ee/uus/et/programm

Laadimine...Laadimine...