Iru Hooldekodu tähistab 90. sünnipäeva

Viimasel aastakümnel on Iru Hooldekodu hooned renoveeritud, et muuta eakate klientide elutingimused kvaliteetsemaks ja turvalisemaks, rõõmustas Tallinna abilinnapea Merike Martinson.

Pilt: Scanpix

Iru Hooldekodu tähistab 90. sünnipäeva

Viimasel aastakümnel on Iru Hooldekodu hooned renoveeritud, et muuta eakate klientide elutingimused kvaliteetsemaks ja turvalisemaks, rõõmustas Tallinna abilinnapea Merike Martinson.

Iru Hooldekodu tähistab sel suvel oma 90.aastapäeva. Dokumentides on märgitud hooldekodu asutamiskuupäevaks 27. juuli 1927.

Täna, 26.mail, toimub ühine tänuõhtu nii hooldekodu töötajatele kui ka koostööpartneritele. Tallinna linna poolt õnnitleb juubilari abilinnapea Merike Martinson, kes annab Iru Hooldekodu rahvale üle tegevlinnapea Taavi Aasa õnnitlused ja tänu pikaaegse pühendunud töö eest.

Merike Martinsoni sõnul on heameel tõdeda, et viimasel aastakümnel on Iru Hooldekodu hooned renoveeritud, et muuta eakate klientide elutingimused kvaliteetsemaks ja turvalisemaks. "Hooldekodu juhtkond on kesksele kohale seadnud hooldustaseme tõusu ja nii ongi hooldekodust tänaseks saanud eakatele tunnustatud kodu. Samas vajab Iru hooldekodu laiendamist. Praegu projekteeritaksegi Iru hooldekodule juurdeehitust. Tuleb uus sajakohaline õendus-hoolduskodu. Tahan samuti väga tänada Iru Hooldekodu töötajaid, kes oma ennastsalgava tööga vanemaealiste inimeste elu paremaks ja turvalisemaks muudavad," sõnas abilinnapea.

Klientidele mõeldud sünnipäevasündmused algasid juba eelmisel nädalal meeleoluka etendusega Punamütsike, kus osatäitjateks on hooldekodu teatrihuvilised kliendid koos töötajatega. Tulemas on veel mitu lõbusat kontserti.

Algselt ehitati 140- kohaline maja ümber tsaariaegsetest barakkidest, kus ruumide jaotus polnud kõige otstarbekam, mistõttu 1929/1930 ehitati veel üks hoone ja maja sai kahesaja kohaline. Iru Vanadekodu asukoht oli tollal Harjumaa Nehatu vald.

"Tänasel päeval on Iru Hooldekodu 334-kohaline, kus on 160 töökohta, kellest 93 on hooldustöötajad. Iru Hooldekodus on üldtüüpi hooldekodu, kus osutatakse ööpäevaringse hooldamise teenust. Peame väga oluliseks kvaliteetse teenuse osutamist, mistõttu pöörame suurt tähelepanu töötajate koolitamisele ja arendamisele," ütles Iru hooldekodu direktor Terje Kraanvelt

Kraanvelti sõnul alustas sel kevadel kuus hooldustöötajat kaheaastaseid kutseõpinguid Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis. "Meie hooldustöötajad on kahel aastal järjest (2015, 2016) pälvinud esikoha vabariiklikul hooldekodude vahelisel hooldustöötajate kutsevõistlusel," sõnas Kraanvelt.

Laadimine...Laadimine...