Isadepäev kullimäel

Pühapäeval, isade- ja mardipäeval on kõik huvilised oodatud kullimäele uudistama loomaaia kakkude elu ja tegemisi.

Pilt: Inari Leiman

Isadepäev kullimäel

Toimetaja: Vesta Reest

Pühapäeval, isade- ja mardipäeval on kõik huvilised oodatud kullimäele uudistama loomaaia kakkude elu ja tegemisi.

Saab kuulda haaravaid kakujutte, uurida sulgi, mune ja räppetompe, jälgida kakkude toitmist ja isegi meisterdada. Tegevused toimuvad nii eesti kui vene keeles, täpsemalt loomaaia kodulehel.

Kullimäe päevastel röövlindudel – kotkastel – on valguspäeva lühenemine vere vemmeldama löönud: nad on aktiivsed, häälekad ja toimetavad usinasti pesaasemel.

Hingedepäeval aset leidnud hallhüljeste ja kääbusjõehobude toitmine möödus meeleolukalt. Loomad olid koostööaltid ning huvilisi ja küsimusi jagus parajalt. Sarnaseid tegevusi näeb igal novembrikuu laupäeval.

Loomaaednikud sisustavad usinalt oma hoolealuste igapäevaelu. Kesknädalal said surikaat ja pruun-harjasvöölane peegliga tutvust teha. Elevant Fieni aga treeniti kõrvaveenist vereproovi andma. Fien on praegu veel umbusklik ega luba protseduuri lõpuni viia.

Neljapäeval tegi elevantide ja ninasarvikute päeva põnevamaks roosa draakoni kostüümi pugenud talitaja.

Paksunahaliste majja lennanud rasvatihane sattus toiduotsingul nii hoogu, et puges kuningboa suurde terraariumi, maandus mao seljas ja kepsles piki teda kuni ninani. Säärasest kohtlemisest hämmingus boa aga linnukest ei puutunud, kuigi huvi tundis küll ja nuuskis hiljem, kui tiivuline välja oli aidatud, oma elamise väga põhjalikult üle.

Laste loomaaia küülik Simon käis neljapäeval filmivõttel.

Keskkonnahariduskeskuse fuajees saab nüüd uurida putukate põnevat maailma tutvustavat interaktiivset näitust "ELU PUTUKA/NA/TA/GA" ning proovida näituse ülesannete, mängude ja töölehtede lahendamist.

Samas saab tutvuda ka väljapanekuga veterinaarortopeedia algusaastatest läinud sajandi lõpul, mil toonased Tallinna loomaaia veterinaararst Andrus Allas ja A. Seppo nim. kliiniku ortopeed Lembit Pihkva võtsid kasutusele erinevad fiksaatorid loomade luumurdude säästlikuks ravimiseks.

Tuleva nädala kolmapäeval leiab loomaaia keskkonnahariduskeskuses aset keskkonnaagentuuri eluslooduse konverents "Seiklusjutte maalt, veest ja õhust".

Loomaaia kassades ja meenepoes on nüüd saadaval 2020. aasta loomaaia kalender.

Laadimine...Laadimine...