Isadepäev kutsub papasid lastega roboteid ehitama

Lapsed saavad koos isadega kokku panna ja programmeerida roboteid, õppida žongleerimist, läbida takistusrada ja võistelda batuudil.

Pilt: Svetlana Aleksejeva/Pilt on illustratiivne

Isadepäev kutsub papasid lastega roboteid ehitama (2)

Urmas Kaldmaa

Lapsed saavad koos isadega kokku panna ja programmeerida roboteid, õppida žongleerimist, läbida takistusrada ja võistelda batuudil.

Kesklinn korraldab tänavuse isadepäeva tähistamise 10. novembril kella 12-14 Tallinna spordihallis (Herne 30). "Üritus on mõeldud ennekõike eelkooliealistele ja algklassilastele, kes saavad koos isadega läbida üheksa lustlikku tegevust pakkuvat punkti," selgitas Kesklinna linnaosa terviseedenduse peaspetsialist Terje Vonbret. "Lapsed saavad koos isadega arendada robootika tegevuspunktis oma loovust, õppida tsirkusestuudios žongleerimist, läbida takistusrada, võistelda batuudil jne."

Külla tuleb ka kahekordne maailmameister Nikolai Novosjolov, kes lubas õpetada isadele ja lastele vehklemist. Osalejate vahel loositakse välja kingitusi, üritus on kõigile tasuta.

10. novembril kell 12 algab isadepäeva tähistamine ka Kristiine linnaosas Kristiine spordihallis (Forelli 12). Sportliku isadepäeva kavas on võistlused ja mängud kogu perele. Kohale tuleb ka koer Treks, kes kutsub kõiki võistlema ja mängima. Parimatele on välja pandud auhinnad, avatud on kohvik. Kell 14 jätkub isadepäev Hiina vabavõitluse wushu sanda võistlusega, kus mängus on Kristiine linnaosa vanema suur karikas.

Võitlejad on üle Eesti ja ka välismaalt.

Isad värvitakse üle

Kadrioru lastemuuseum Miiamilla kutsub samuti kõiki väikesi ja suuri laupäeval, 10. novembril isadepäeva tähistama. Kell 12.30 oodatakse isasid, lapsi ja peresid terapeut Helen Tartes-Babkina raamatu "Mida isa vajab" esitlusele. Autor on pannud kaante vahele laste lood oma isadest ning laste juttudest. Muuseumis on lastele mängimiseks ka selle raamatu aineline lõbus lauamäng.

Raamatuesitlusele järgneb kell 13.30 illustraator Monica Meiuse näituse avamine, kus saab piltidel näha kunstniku fantaasiaküllaseid maailmu ja karaktereid.

Terve päeva jooksul saavad lapsed joonistada ja kirjutada sellest, milles nende isad on kõige tublimad ja mis toimetused õnnestuvad neil kõige paremini. Kell 13.45 alustavad lapsed lõbusas võtmes isa söödava portree meisterdamist. "Lapsed saavad kujundada paberaluse peale oma isa näo," rääkis lastemuuseumi pedagoog Jane Meresmaa-Roos. "Portree tegemiseks on võimalik kasutada näiteks porgandi, kurgi, sibula või mõne muu juur- või puuvilja lõike. Huumor hoiab tervena!"

Lisaks juur- ja puuviljadest portree meisterdamisele isast saavad lapsed isa ka ära värvida. "Isadele pannakse maalrikostüümid selga, lastele aga antakse kätte kolm põhivärvi ning väikesed pintslid ja värvirullid," rääkis Meresmaa-Roos. "Lapsed saavad nendega oma isa üle värvida, nii et kõigile oleks näha, et isal on alati rõõmus meel ja hea tuju. Lastele on isa ülevärvimine kindlasti huvitav, isadele omakorda võib mõjuda teraapiliselt, kui keegi neid pintsliga paitab ja silitab."

Soodushinnaga lillenäitusele

Pirita tähistab isadepäeva 9. novembril traditsioonilise beebide vastuvõtuga linnaosa vabaajakeskuses, kus päevakangelasteks on lisaks viimasel poolel aastal sündinud beebidele ka nende isad ja emad. Linnaosa jagab hõbelusikaid, koos saab teha pilti ja süüa torti.

Haabersti sotsiaalkeskuses (Õismäe tee 24) algab 9. novembril kell 10 traditsiooniline isadepäeva välkmaleturniir, tänavune on järjekorras juba 19. Turniir on eelregistreerimisega, esimene, teine ja kolmas koht saavad diplomid ja auhinnad, osavõtt tasuta.

Tallinna linnamuuseum kutsub isadepäeval, 11. novembril kell 12 perepäevale Kiek in de Köki muuseumisse. Vanas suurtükitornis saab näha näitust "Puhas vesi", mis jutustab tallinlaste puhta veega varustamisest minevikust tänaseni. Külas on ka AS Tallinna Vesi töötajad, kes räägivad, kuidas toimub veepuhastus tänapäeval. Registreerumine kok@linnamuuseum.ee või tel 644 6686.

Loomaaed tähistab isadepäeva 11. novembril kell 13 algava kakupäevaga. See toimub loomaaia põhjavärava lähedal Kullimäel ja tähelepanu keskpunktis on seekord lumekakk. Loomaaed avab infotelgi, kus räägitakse kakkudest, samuti saab jälgida linde toitvat loomaaiatöötajat.

Botaanikaaias pääsevad isad isadepäeval näitusele "Lõikelilli laiast maailmast" tavapärasest neljandiku hinnaga, seega mitte nelja, vaid ühe auro eest. Botaanikaaia metoodik Urmas Laansoo kutsub isasid ka temaatilisele ekskursioonile.

Isaga Haaberstisse malet mängima

•9. novembril kell 10 toimub isadepäeva maleturniir Haabersti sotsiaalkeskuses.

•9. novembril tähistab Pirita isadepäeva traditsioonilise beebide vastuvõtuga linnaosa vabaajakeskuses

•10. novembril kell 12 tähistab Kesklinna linnaosa isadepäeva Tallinna spordihallis (Herne 30).

•10. novembril kell 12 korraldab Kristiine linnaosa Kristiine spordihallis (Forelli 12) sportliku isadepäeva-ürituse.

•10. novembril kell 12.30 võib Kadrioru lastemuuseumis Miiamilla osa saada pereterapeut Helen Tartes-Babkina raamatu "Mida isa vajab" esitlusest.
•11. novembril kell 11 lastakse botaanikaaias isad ühe euro eest vaatama näitust "Lõikelilli laiast maailmast", teistel päevadel maksab sissepääs 4 eurot.
•11. novembril kell 12 algab isadepäeva perepäev Kiek in de Kökis.

•11. novembril kell 13 korraldab loomaaed isadepäeva puhul kakupäeva.

 

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...