27 kommentaari

vaagija

Vasta kommentaarile

Keskerakond on e-valimiste vastu, kuid ta ei ole ju ainuvalitseja vaid valitsuse koalitsioonipartner ja peab teiste osapooltega arvestama.

Blockchain

Vasta kommentaarile

Oletame, et e-valimisi hakkaks koraldama Putin Venemaal. Kas te usuksite valimis-tulemusi?
Mida me tegelikult usume? Kas me usume masinaid või inimesi kes neid masinaid juhivad?

Paul

Vasta kommentaarile

Ei ole tähtis, kas need olid KE või REFi hääled. Tähtis on, et kui valimised ei ole turvalised, on tulemus vale. Valimised üldse mõttetud. Võim ja RK ei ole siis rahva valitud. Ammugi mitte demokraatlikult. Siit tulenevad sellised järeldused: võim ei ole Eestis aastaid, ehk kümmekond juba, olnud legitiimne, RK koosseisud oleks tulnud laiali saata, sh praegune, nende otsused ei ole olnud vähemalt 10a jooksul seaduslikud, vastuvõetud seadused ei kehti, kohtunike määramised ei kehti jne jne jne. Ärge tulge seletama, et kõik on OK! Põhiseaduse teadlikke rikkujaid ei saagi usaldada. Usalduseta ei olegi Ok, mitte kunagi. Hämamine ei aita. Südametunnistusega teadjamad räägivad oma suud puhtaks. Räägivad selgelt, näidetega, rahvale mõistetavas keeles. Ja pole kahtlustki, et saadakse aru. Nagu praegugi. Kes tahaks veel minna hääletama, kui teab, et tulemusi võltsitakse? Kas seesama KE, kes TTV-s 2 a tagasi iga päev edastas välisekspertide esinemist, kuivõrd palju võltsitav on meie e-valimiste süsteem, seesama KE istub nüüd kõrgeimas pukis ja ....millegipärast järsku on e-valimised OK?????? Ise juhib nüüd mängu e-valimiste jätkumiseks , kuigi kogu info on neile teada, et need on võltsitavad ja selle kohta oli palju vihjeid ja fakte, mida REF keeldus kontrollimast ja kohtumenetlusse võtmast? Järeldus saab olla vaid 1 - sama võltssüsteem, mis võimaldas REFil nii kaua endale ise võitu ja võimu "joonistada", meeldib SAMAL PÕHJUSEL KA KE-le. Minul kodanikuna jääb vaid loota, et tõde võidab....ja rahvas saab targemaks. Ehk vähemalt toimub tõe lekkimine, kui endine mängu juhtinud "kasusaaja" REF kadedusest uue "kasusaaja" kõri kallale läheb ?

Heli

Vasta kommentaarile

Nii pikka aega mittekõrvaldatud puudused näitavad väga selgelt, et vigu ei likvideerita võltsimisvõimaluste kaotuse hirmus. See kõik on andnud võimaluse REFil oma võimu tsementeerida oma soovide ulatuses. Pole vaja rääkida, kas usaldame komisjoni. Kuidas usaldada neid, kes pooldavad andmete hävitamist, tehtud kuritegude kinnimätsimist, kes julmalt rahvale näkkyu valetavad? Kui see "komisjon" on võimurite kinnitatud koosseis, siis ei tohikski neid absoluutselt usaldada. Kahju, et Eestis on nii palju alatuid ja oma isamaad ning rahvast raha eest mahamüüvaid isikuid, kes oma kätega aitavad aututel poliitikutel Eestit hävitada, omakasu himus tõde väänata, põhiseadust teadlikult ja tahtlikult rikkuda. Kahtlusteta on nad üle kullatud selliste "vägitegude" eest. Minu jaoks ei ole nad kunagistest küüditajatest paremad, sest aitavad võõrvõimul (keda rahvas ei valinud) rahvast rõhuda, koorida ja vaesusesse suruda, suukorvistada jne. Refi valitsemise ajal on olnud suurim rahvaste äravool Eestist. See on rahva küüditamine tänapäeva vormis e-valimiste "proffide" abil. Ja küüditajate juhte kuldame veel eriliselt - saadame veelgi soojemale kohale Brüsselisse ja hoiame neid eemal kohtumõistmisest oma tegude üle! Aitäh teile, Tarmo Kaldma, Märt Põder, virkko Lepassalu jt, kes julgevad ausalt ja rahvale arusaadavalt neid õudusi lahti rääkida! Saatke, palun, seda artiklit inglise kelles välisriikide ajalehtedele, laiali internetti jms, et siinsetel võimuritel ei oleks nii lihtne meie rahvast edasi lollitada! SUUR EI e-valimistele!

Jonas

Vasta kommentaarile

Robert Peetsalu postitas:

Väga palju alusetuid väiteid ja ei ühtegi viidet tõendusmaterjalile ega tsitaatide algallikatele. Minu poolest on see sama hea kui kellegi kirja pandud unenägu milles pole ühtegi argumenteeritud väidet mille ümberlükkamiseks ei piisaks küsimusest "kust sa seda võtad?". Kallis autor, proovi uuesti.

Tegelikult nad seletasid kõik lahti ja nad ka lugseid läbi kõik materjalid. Siis selle osa mille kohta on info saadaval. Palju infot on puudu. Näiteks VVK -l, kui e-hääletuse läbiviijal puuduvad füüsilise ja loogilise arhitektuuri joonised. VVK -l puuduvad ka e-hääletuse seadmed. Seadmed laenab RIA ja paneb kogu kompoti mingi oma sisetunnetuse järgi kokku. Teades kuidas RIAs asjad on, ei usaldaks ma neile millegi keerulisema haldust. Ühtegi auditit süsteemi terviklikkusest pole. Seega ei ole võimalik samalaadse lahenduse koostamine ega olukorra simuleerimine. Kas Sa usaldaks ennast sellisel teel ehitatud lennuki pardale?

...

Vasta kommentaarile

mitte keegi ei taha minu maja ega autot enda nimele vormistada ega pangakontot tühjaks teha, vaid Savisaar hääl varsatake ära!

tsitaat artiklist:

Vasta kommentaarile

"Seega need, kes tahaksid reaalselt tõestada, et e-valimiste süsteemi saab rünnata, ei saa seda teha, sest võiksid selle näitamise eest vangi minna," lausub ta.

-> KRS

Vasta kommentaarile

KRS postitas:

Tarmo Kaldma postitas:

Priit postitas:

Härra Kaldma, kas teie hinnangul on Maa lame?

Kuivõrd ma pole maa kuju kohta midagi väitnud siis kvalifitseerub see räige demagoogia alla. Aga juhuks kui keegi kahtleb siis ei, ma ei arva et maa on lame. Ma isegi ei arva et meie konnatiik maailma keskpunktis on.

Härra Kaldma

Kuidas siiski täpselt toimuvad/toimivad nimetatud protsessid, artiklis jääte väga napisõnaliseks, kuid lõpuks sooviks siiski selgust. Kõikvõimalikust turvalisusest rääkides tuleb kirjeldada täpselt, mis ja kuidas tehakse, võimalusel see ka ette näidata, puhas sõnavaht ei maksa midagi (populaarsust muidugi rehitseb kuhjaga, eriti e-valimiste teemal).

Niisiis, selleks et Teie jutul ka põhi oleks, tuleb punkti kaupa kirjeldada, millises süsteemi osas, millisel tasandil, millises sektoris ollakse ning kuidas seal võltsimised ja "bypass" toimub. Seejuures tuleb jääda rangelt e-valimiste keskkonda.

Väidete aluseks võtke konkreetselt siinsamas artiklis välja öeldu.

Hea KRS, kas kukkusid kusagilt? Kuidas sa kirjeldad süsteemi ja selle osasid kui läbipaistvus puudub ning korduvatele nõudmistele vaatamata näidatakse ikka musta kasti laual ning lisatakse juurde, et "uskuge meid, siin kastis ei ole mingit valskust". Seda ju Tarmo räägibki, et ei usu ja nõuab, et kast avataks ja selle sisu ette näidataks ning samuti ka see, et seal ei ole peidetud luuki/laegast vms.

...

Vasta kommentaarile

Tarmo Kaldma postitas:

... postitas:

kogu teooria põhineb sellel:
"Mul ei ole usku, et see server oleks erapooletult hallatud,"

Pole vaja tõestada et server on erapoolikult hallatud. Oluline on et pole tõestust vastupidise kohta. Sellised asjad ei saa püsida usul!

keegi Tarmo Kaldma ei usu server erapooletu haldamisse!!!
siis tuleks küll lausa homne päev ID kaartid kokku korjata.

Mari

Vasta kommentaarile

See on üks sisukamaid artikleid e-valimiste nõrkade külgede ja kaheldava usaldusväärsuse kohta. On ilmne et meie paljukiidetud e-valimine on butafoorne Potjomkini küla ja sellega ei peta kedagi ära v.a.osa meie oma naiivseid ja ülearu mugavaid valijaid. Meie e-valimistetiigri taga on tühjus ja siiani ei ühtki järgijat.Seejuures kõige totram näeb välja see valimisseaduse lõpmata soperdamine ja eesti põhiseaduse nõuetest ja põhimõtetest jätkuv eemaldumine, mõttetud erandid , valimisperioodi pikendamine, kogu see läbipaistmatu , kontrollimatu müsteerium . Näeb välja nagu kanavaras- rebase pahategujälgede sabaga segamine .No ei ärata usaldust.

fakt

Vasta kommentaarile

KRS postitas:

fakt postitas:

see, et mitmekordsel netis hääletamisel programm ei teavitanud, et olen juba korra või kaks hääletanud, sellise või sellise numbri all oleva kandidaadi poolt, no mida turvalisusest siin rääkida!!! Otse-eetris korraldajal suu vett täis ja vastust ei tulnudki kui vaikust selleks mitte lugeda!

hääletajat ja kandidaati ei tohi nimega siduda, kuidas sa muidu hääle salajas hoiad?

st et toodud "fakt" ei puutu kuidagi asjasse.

puutub ja otseselt! tuleks ikka aru saada, et ma nimedest ei rääkinudki. p.s. hääletamine ju personaalse ID-kaardiga mis väidetavalt ju salajasuse garant;)

1 2
Laadimine...Laadimine...