55 kommentaari

Naljatilad

Vasta kommentaarile

No pandi punt kokku kes kuid uurinud ja ei ühtegi piiksu, et vigu leitud. Pidi neid palju olema. Mõne ikka oleks võinud juba leida :)

Usalda aga kontrolli.

Vasta kommentaarile

Saan aru,et EV Põhiseadus ei luba tarvitada e-valimist sest ta ei täida,seaduses nõutud nõudeid:Salajasus,ühe taolisus ja üheaegne toimumine.Samuti ei võimalda Põhiseaduslikud valimised mitmekordset ümber valimist,on kõigile valimis komisjoni liikmetele silmaga kontrollitavad ja peale valimiste toimumist on võimalik sedeleid üle kontrollida.

moskvalane

Vasta kommentaarile

https://www.postimees.ee/6708056/moskva-valis-e-haaletamiseks-teise-meetodi-kui-eeskujuks-pakutud-eesti

valija

Vasta kommentaarile

https://epl.delfi.ee/arvamus/mart-helme-olen-usna-veendunud-et-kui-meil-onnestub-e-valimiste-audit-vettpidavalt-labi-viia-langeb-reformierakonna-valijate-hulk-drastiliselt?id=86473487

Kui õnnestub e-valimiste audit vettpidavalt läbi viia, langeb Reformierakonna valijate hulk drastiliselt.

Lihtne Eesti naine

Vasta kommentaarile

Pole midagi .Jumal näeb kõike. Olge õnnistatud ausad ja lojaalsed inimesed.

Juss postitas:

Alustaks lihtsamate asjadega. Näiteks sellest, et kui E- hääletamine on tunnistatud ametlikuks hääletamiseks, siis peaks ka valimiste reklaam olema valimiste päeval keelatud. Sotsiaalmeedia reklaam ei erine tänavareklaamist. Ta on näha kõigile ja kõikjale. Kas valimiste päeval on reklaamid eemaldatud või tuleb loobuda nende postitamisest kui puudub võimalus neid eemaldada.

R.

Vasta kommentaarile

Kogu see e-valimiste süsteemi programmikood võiks olla open-source, et turvalisuse tagamine oleks kõigile näha.

Valgas tehti digidok vahetusi -keegi ei uurinud

Vasta kommentaarile

https://www.youtube.com/watch?v=Yt8Z6ZmqrGc

Udo

Vasta kommentaarile

Ma vist ei liialda palju, kui ütlen, et e-valimised on nagu saja tundmatuga võrrand, seda artiklit lugedes, vist tuhande tundmatuga... Tahtmatult tuleb keelele küsimus, et milleks ja kellele on vaja selle ülitülika e-valimiste süsteemiga dubleerida seni rahuldavalt töötavat pabersedelitega valimise süsteemi valimisjaoskondades? Tõsi, ega üle vabariigi 4000 töötaja palkamine valimisjaoskondadesse ka odav ole, aga kui lisame siia paralleelselt veel e-valimiste korraldamise maksumuse, siis ju mitmekordistame maksumuse?!
Kas ainuke põhjus ja õigustus on, et tahame ju maailma ees promoda oma E-riiki? Keegi pole ju e-riigi vastu – e-kaubandus, e-valitsus, e-pangandus, e-retseptid, e-raamatukogud jne, see kõik on positiivne ja meie elu mugavamaks tegev ning kuigi maailmapraktikast teame, et kahjuks kõik need E-d on häkkerite poolt siiski ka sissehäkitavad, siis see ei ole veel kõige hullem - kui näiteks häkkerid teevad ühe inimese või asutuse pangakonto tühjaks, siis pank reageerib sellele ja heastab kliendile selle kuriteo... aga siit järgnebki nüüd kurioosum – kui teeme suurima panuse ja paneme ka kogu riigi tuleviku ühele kaardile – e-valimistele, mis ei ole ka täiuslikult turvalised, siis siin peaksime küll erandi tegema ja kuni ei ole suudetud välja mõelda turvalisi e-valimisi, nendest loobuma seniks ja jätkama, mis sest et vanamoodsalt, kuid riigi jaoks turvalisemalt – seniste pabervalimistega valimisjaoskondades.

Gopjak

Vasta kommentaarile

Miskiks veel mõned päevad tagasi sobis e-hääletus keskerakonnale. Kahjuks refid maksid vist itimeestele rohkem. Nii et oma viga . Kahju et valitsus sellisele jamale dobrooo andis.

Oinas

Vasta kommentaarile

Alles nüüd räägitakse laiemalt, et e-hääletus ei
ole võltsimise kindel. See oli targematel teada algusest peale.

Indrek

Vasta kommentaarile

Aga tehke ära! Võltsige näiteks Riigikogu valimistel 10 000 häält!

1 2 3 4
Laadimine...Laadimine...