Itaalias on koroonaviirusesse nakatunute arv järsult kerkinud

Itaalia peaminister Giuseppe Conte ütles, et COVID-19 viiruse aktiivse leviku piirkonnad isoleeritakse ning neisse siseneda või neist väljuda saab ainult eriloaga. Ärid ja koolid neis piirkondades suletakse.

Pilt: Scanpix

Itaalias on koroonaviirusesse nakatunute arv järsult kerkinud (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

Itaalia peaminister Giuseppe Conte ütles, et COVID-19 viiruse aktiivse leviku piirkonnad isoleeritakse ning neisse siseneda või neist väljuda saab ainult eriloaga. Ärid ja koolid neis piirkondades suletakse.

Itaalias on uude koroonaviirusesse nakatunute arv järsult tõsunud, vahendas BNS. Kinnitust leidnud juhtumite arv kerkis ööpäevaga neljalt 79-ni, surnud on seni kaks inimest.

Conte ütles, et COVID-19 viiruse aktiivse leviku piirkonnad isoleeritakse ning neisse siseneda või neist väljuda saab ainult eriloaga. Ärid ja koolid neis piirkondades suletakse.

Itaalia viiruspuhangu keskmeks on riigi põhjaosas asuv Lombardia maakond (loe rohkem siit). 

Hiinas on surnud 2442 inimest

Koroonaviiruse epideemia on Hiinas nõudnud 2442 inimelu, teatas valitsus täna pärast 97 inimese surma viimase 24 tunni jooksul. Kõik peale ühe neist leidis aset puhangu keskmes olevas Hubei provintsis.

Riiklik tervishoiukomisjon teatas ka 648 uuest nakkusjuhtumist. Valdav enamik surmajuhtumeid ja uusi nakkusi registreeriti Hubei provintsi pealinnas Wuhanis, kus viirus COVID-19 detsembris välja ilmus.

Hiinas on nüüd ühtekokku kinnitust leidnud 76 936 nakkusjuhtu. 

Iraanis kuus surnud inimest

Iraani ametiisikud teatasid eile kuuendast surmajuhtumist koroonaviiruse tagajärjel. Markazi provintsi kuberner Ali Agazadeh ütles ametlikule uudisteagentuurile IRNA, et hiljuti Araki linnas surnud patsient oli andnud viiruse suhtes positiivse proovi. Kuberneri sõnul oli mehel probleeme südamega. 

Varem eile olid tervishoiuametnikud teatanud viiendast COVID-19 viirusega seotud surmast. Tegemist olevat olnud ühega kümnest uuest kinnitust leidnud juhtumist islamivabariigis.

Ühtekokku on Iraanis nakkusjuhtumeid registreeritud 28, nende seas vähemalt viis surma. Inimesi ravitakse vähemalt neljas erinevas linnas – Teheranis, Qomis, Arakis ja Rashtis. 

Iraani võimud andsid eile korralduse sulgeda koroonaviiruse puhangu tõttu koolid, ülikoolid ja kultuurikeskused. 

 

Koroonaviirus on levinud enam kui 25 riiki ja põhjustanud üha kasvavat muret seoses uute haiguskolletega Euroopas, Lähis-Idas ja Aasias.

Igapäevaste uute juhtumite arv on epideemia algusega võrreldes langenud, kuid Hiina on korduvalt muutnud nakatunute üle arve pidamise meetodit, mis võib aga statistikas segadust tekitada ja raskendada haiguse leviku jälgimist.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...