Jaaniõhtu viib esimest laulupeosõitu vaatama

Vabaõhumuuseumi Kerase platsil peetakse 1995. aasta laadis suvealguse pidu, kus muuhulgas selgub tugevaim turvamees ning seksikaim sekretär.

Pilt: Albert Truuväärt

Jaaniõhtu viib esimest laulupeosõitu vaatama

Kai Maran

Vabaõhumuuseumi Kerase platsil peetakse 1995. aasta laadis suvealguse pidu, kus muuhulgas selgub tugevaim turvamees ning seksikaim sekretär.

Kristiine tähistab jaanipäeva Löwenruh´pargis juba 19. juunil, kui  publiku ette astub Indrek Ventmann & Allan Kasuk Duo. "Eesti Laulu" saates tuntust kogunud Indrek Ventmann lubas, et hitiks saanud "Hispaania tüdruk" kõlab laval kindlasti.

"Kava on meeleolukas ja humoorikas, oluline koht on vahetul keskustelul publikuga," rääkis Ventmann. "Saab kaasa laulda, kaasa rääkida, arvamust avaldada ja viktoriiniski osaleda. Repertuaaris on kindlasti oma muusika. Äratundmisrõõmu jagub, sest mängime kõigile tuntud eesti- ja ingliskeelseid lugusid. Ja kuna tegu on jaanipäevaga, teeme ka tantsulisemat muusikat."

Üle 50 müüja

Ühtlasi avab duo kontsert Löwenruh´pargi suviste kolmapäevaõhtute kontserdisarja, sedakorda juba seitsmenda. "Meie duo sündis mõned aastad tagasi teatris Vanemuine, kus osalesime muusikalis "Grease", sealt saigi alguse koostöö Allaniga," lausus Ventmann. "Duo on jäänudki meie lemmikformaadiks, kuigi astume üles ka suurema kollektiivina."

Kolmapäevane jaanipidu Löwenruh´pargis jätkub mitme põlvkonna lemmikuga – ansambli Laine koosseisus astuvad lavale Merle Lilje, Krista Grinbergs-Raigla ja Sirje Põllu. Mustamäelased on järgmisel päeval oodatud Männi parki grillipeole ja jaanilaadale, kus esineb rahvuskultuuride ühendus Lüüra ja lasteteater "Mäng" toob lavale etenduse "Seitsme maa ja mere taga...".

"Olen neis piirkondades laatu korraldanud üle kolme aasta ja näinud, et kohalikel on huvi seal käia," ütles jaanilaada korraldaja,  Domino OÜ juhatuse liige Eili Pihlak. "Nii pakkusingi välja, et suurte programmidega linnaosade jaanitulele sobiks väga hästi ka põnev laat, mis pakub maitseelamuste ja uute asjade avastamise kõrval uusi kogemusi. Poodides on ju enamasti iseteenindus – keegi sinuga ei jutusta ja midagi näitama ei tõtta!"

Pihlak korraldab jaanilaada ka Stroomi jaanitulel. "Kokku on mõlemal laadal üle poolesaja müüja," lisas ta. "Müüakse suitsuliha, kalatooteid ja omatoodangut, näiteks huvitavat puidust käsitööd, suviseid ehteid ja riideid. Laat pakub ka mitmesugust meelelahutust, nt saab sõita hobustega ja näomaalinguid teha."

Toetus vigastatud sõduritele

Jaanilaat Männi pargis kestab kella 21-ni ja Stroomi pargis 20-ni, pakkudes kohapeal ka kehakinnitust. "Toitlustus hõlmab laadast kolmandiku, šašlõkist vegan-valiku ja magusani välja," mainis Pihlak.  

Laupäevasel Põhja-Tallinna jaanitulel Stroomi rannas on päevajuhiks traditsiooniliselt Jaan, sedakorda viib lõbusaid mänge läbi Jaan Kirss. Muusikat teevad Ian Mikael löökpillidel ja Sergei Voronov. Lisaks astuvad üles Lüüra esindajad ja noorte rahvatantsurühm Kiili Kirjud.

Vabaõhumuuseumi jaaniõhtu juhatab 23. juunil läbi kolme murrangulise aasta. Külaväljaku 1869. a stiilis külapeol valmistub valla meeskoor sõitma Tartusse I üldlaulupeole. Härjapea taluõue 1919. a heategevuslik jaanik kogub toetusi Vabadussõjas vigastatud sõjameestele. Kerase platsil peetakse 1995. a laadis suvealguse pidu, kus muuhulgas selgitatakse välja tugevaim turvamees ning seksikaim sekretär.

Jaanilõkked süttivad kiigeplatsil, külaväljakul ning Kerase platsil. Luisatakse vikateid ja punutakse paelu, küpsevad kohupiimakorbid ja valmivad väge täis saunavihad. Muusikat teevad folkansambel Untsakad ja arhailise meestelaulu ansambel Lüü-Türr, samuti The Tuberkuloited, Nancy, Pritsu Brass ja Leigarid. Tavapilet maksab 15, sooduspilet 8 ja perepilet 30 eurot.

Tasuta jaanipidudel üle linna esinevad ka ÖED, Boris Lehtlaan ja Are Jaama

• 19. juunil kell 19 Kristiine jaanipäev Löwenruh´pargis (Mustamäe tee 59a).

• 20. juunil kell 15 Mustamäe linnaosa grillipidu ja jaanilaat Männi pargis (Sõpruse puiestee 252). Pop-rock ansambel Shanon esineb kell 20.

• 22. juunil kell 15 avatakse suur jaanilaat Stroomi rannas, kultuuriprogramm algab kell 18.

• 23. juunil kell 20 algab Paeväljal (Narva maantee 129b) Lasnamäe jaanipidu, kus esinevad Kuldne trio ja PX bänd. Jaanilõke süüdatakse kell 22.

• 23. juunil kell 18 Kesklinna jaanituli Skåne bastioni staadionil (Suur Rannavärav 1a). Esinevad Tanel Padar bändiga, ÖED, Boris Lehtlaan ja Are Jaama ning Ундервуд Venemaalt. Sissepääs on tasuta.

Laadimine...Laadimine...