Järve metsas saab nüüd mängida kettagolfi

Täna, 10. mail kell 17.30 avatakse Järve metsas värskelt valminud kettagolfirada ja peetakse ühtlasi avavõistlus.

Pilt: Scanpix

Järve metsas saab nüüd mängida kettagolfi

Toimetaja: Juuli Nemvalts

Täna, 10. mail kell 17.30 avatakse Järve metsas värskelt valminud kettagolfirada ja peetakse ühtlasi avavõistlus.

"Seni oli linlastel harva põhjust sattuda Järve metsa, kuid nüüdsest tekib meil suurepärane võimalus avastada enda jaoks linnas asuv mets. Seda enam, et peagi valmib samas ka kergliiklustee, mis algab Järvel Pärnu maanteelt. Loodame, et tuhandetest kettagolfi harrastajatest leiavad paljud tee uue spordirajatiseni. 18 korviga ja enam kui 1,7 kilomeetri pikkune kettagolfirada asub Viljandi maantee ja Ülemiste järve vahelises metsas ning sinna pääseb Valdeku tänava ja Viljandi maantee ristmikul aadressil Viljandi mnt 13d asuva parkla kaudu," selgitas Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Selle aasta veebruaris kirjutas Kesklinna vanem koos Eesti Discgolfi Liidu presidendi Rein Rotmeisteriga alla lepingule, millega andis 12,7 ha suuruse maa-ala kolmeks aastaks Eesti Discgolfi Liidu kasutusse kettagolfiväljaku rajamiseks. Riigi keskkonnaamet otsustas eelmisel aastal sulgeda looduskaitselistel põhjustel Nõmme-Mustamäe maastikukaitsealal Hüppemäe metsas asunud kettagolfiraja. Koostöös Nõmme linnaosa valitsuse, sealse discgolfiklubiga Drive In ja Eesti Discgolfi Liiduga õnnestus leida rajale uus sobiv asukoht Järve metsas. Seal vastselt valminud spordirajatis kannab suurima toetaja järgi nime Coolbet Järve Discgolfipark.

Nõmme linnaosa vanema Grete Šillise sõnul teeb rõõmu, et üle kuue aasta Nõmme-Mustamäe maastikukaitsealal asunud kettagolfirajale leiti uus sobiv asukoht Kesklinna territooriumil. "Ala on muutunud järjest populaarsemaks ja see oli ka põhjus, miks riigi keskkonnaamet otsustas Nõmme raja selle aasta märtsist sulgeda, kuna see hakkas kahjustama kaitseala looduskeskkonda. Erinevate ametkondade koostöös leitud uus asukoht jääb Nõmme vahetusse naabrusesse," lausus Šillis.

"Juba nädala pärast laupäeval, 18. mail ootame rahvast taas Järve metsa kettagolfirajale, kus kella 12-15ni toimub kõigile huvilistele avatud perepäev. Nii lapsed kui teised algajad saavad tutvust teha kettagolfi algtõdedega," sõnas Svet.

Laadimine...Laadimine...