Järviku väide "lutika" leidmisest seni eraldi uurimist ei toonud

Riigikogu esimees Henn Põlluaas mõistab, miks Järvik pidas vajalikuks kontrollida, kas teda kuulatakse pealt, sest ministeeriumist lekkis avalikkusesse pidevalt konfidentsiaalset siseinfot.

Pilt: Scanpix
Eesti

Järviku väide "lutika" leidmisest seni eraldi uurimist ei toonud

Toimetaja: Sandra Lepik

Riigikogu esimees Henn Põlluaas mõistab, miks Järvik pidas vajalikuks kontrollida, kas teda kuulatakse pealt, sest ministeeriumist lekkis avalikkusesse pidevalt konfidentsiaalset siseinfot.

Valitsusest lahkuma sunnitud EKRE poliitik Mart Järviku väide valijatele, et ta leidis oma töölaua kohalt ministeeriumist pealtkuulamisseadme, prokuratuuri kinnitusel eraldi uurimist ei toonud, vahendas BNS.

"Põhja ringkonnaprokuratuur juhib menetlust võimaliku toimingupiirangu rikkumisega seoses endise maaeluministri Mart Järviku nõuniku Urmas Arumäe tegevusega. Täiendavaid eraldi menetlusi alustatud ei ole," ütles prokuratuuri pressiesindaja Kairi Küngas.

Pärnu Postimees kirjutas, et Tori rahvamajas toimunud kohtumisel küsis Järviku koolivend Vändra keskkoolist, kas vastab tõele internetis nähtud Mart Ummelase väide, et ministri kabinetis olevat leitud pealtkuulamisseade. Leht märkis, et Järvik kinnitas seda.

"Kui palju neid on, ma ei tea. Ma sain Henn Põlluaasalt aparaadi, mis näitab neid. Saatsin ametliku kirja [siseminister] Mart ­Helmele, et seal majas tehtaks lutikatõrje," rääkis ta.

Järviku sõnul leidis ta pealtkuulamisseadme maaeluministri kabinetist laua kohalt laest.

"Prokuratuur ei pea vajalikuks ega võimalikuks meedias avaldatud oletusi ning arvamusi kommenteerida," märkis seepeale neljapäeval Küngas.

Põlluaas ütles, et tal on tõesti olemas aparaat, millega "lutikaid" leida. "Omandasin selle juba kümmekond aastat tagasi. See on täiesti seaduslik aparaat ja igaüks võib selle endale osta," kinnitas ta. Samas ei soovinud ta kinnitada ega ümber lükata Järviku väiteid, et too oli selle aparaadi temalt kasutada saanud.

Küll aga ütles Põlluaas, et mõistab täielikult, miks Järvik pidas vajalikuks kontrollida, kas teda kuulatakse pealt, sest ministeeriumist lekkis avalikkusesse pidevalt konfidentsiaalset siseinfot.

Põllumajandusministeeriumi majahaldurid otsisid neljapäeva hommikul eksministri Mart Järviku kabineti läbi, kuid eksministri väidetud pealtkuulamisseadmeid sealt ei leidnud. 

Ministeeriumi ametnik ütles BNS-ile, et majahaldajad uurisid ministri kabinetti neljapäeva hommikul, kuid ei avastanud sealt midagi. "Muidugi neil polnud ka spetsiaalvahendeid ja neil puudub vastav väljaõpe," nentis ta.

Laadimine...Laadimine...