Jazzkaare juubelifestival toob Eestisse USA jazzitipud

Jazzkaare tänavuses põhiprogrammis on üle 60 kontserdi. Jazzkaare peaesinejad on Bobby McFerrin, John Scofield, Joshua Redman ja Judith Hill. 

Pilt: Scanpix

Jazzkaare juubelifestival toob Eestisse USA jazzitipud

Toimetaja: Sandra Lepik

Jazzkaare tänavuses põhiprogrammis on üle 60 kontserdi. Jazzkaare peaesinejad on Bobby McFerrin, John Scofield, Joshua Redman ja Judith Hill. 

Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar tähistab tänavu aprillis 30. sünnipäeva kummardusega 1990. aastal toimunud esimesele festivalile ning seda koos Eesti jazziparemiku uute albumitega ja USA praeguste jazzitippudega, vahendas BNS. 

Eestisse jõuavad maailma jazzimaastiku staarid, keda võib leida ka Euroopa olulisemate jazzifestivalide nagu EFG London Jazz Festival või North Sea Jazz kavadest. Festivali 30. sünnipäeva puhul on reedel avalikustatud kontsertide piletid reedel ja laupäeval 30 protsenti soodsamad.
 
Juubelifestivali raamivad kaks erilist kontserti. Avakontsert "Jazzkaar 30: Erkki-Sven Tüür & Lepo Sumera rewrite" kinnitab, et muusika ei tunne piire. Eesti nüüdisklassika on inspireerinud praeguseid jazzitähti pianist Kirke Karjat ja kontrabassist Mingo Rajandit, kes esitavad oma jazziliku nägemuse Tüüri ning Sumera muusikast spetsiaalselt selleks kontserdiks loodud ansambliga ja keelpillikvartetiga Prezioso. Festivali lõpupäeva kontserdil "Jazzkaar 1990 rewrite" meenutab Raivo Tafenau esimest festivali seal esinenud, praegu juba legendaarsete muusikute ja noorte solistidega. 
 
Sügavaid kontraste toob kavasse Maria Fausti kureeritud eksperimentaaljazzi päev koos Saksamaa saksofonilegendi Peter Brötzmanniga ning Ameerika ja Rootsi improtähtedega. Eesti artistid Kadri Voorand, Kirke Karja, Joel Remmel, Mai Leisz, Liina Saar, Sofia Rubina, Liisi Koikson ja The Swingin’ Sisters esitlevad festivalil uute albumite muusikat. Lapsi ja lapsemeelseid rõõmustavad sel korral Jarek Kasar, Jaan Pehk ja Kirke Karja. 
 
Ameerika tänast parimat jazzi esindavad tervelt kaheksa koosseisu ja mitmed solistid. Jazzi sünnimaa virtuooside tulevärki täiendavad lisaks peaesineja Bobby McFerrinile võrratute vokaalivärvidega omanäolised lauljad Judith Hill ja Somi. Instrumentalistidest esinevad festivalil staarid nagu kitarrist John Scofield, saksofonist Joshua Redman, trummar Mark Guiliana ning ansamblis MaiGroup teeb kaasa kitarrist Greg Leisz. Multiinstrumentalistidest koosnev bänd paris_monster ja meloodilist hip-hop’i viljelev Oddisee & Good Compny aitavad üleval hoida peomeeleolu.
 
Euroopa jazzi mitmekesisus rullub lahti parimate Norra, Itaalia, Saksamaa, Prantsusmaa, Ungari, Hollandi ja Rootsi muusikute kavades. Festivalile jõuavad taas publiku poolt kõige enam tagasi soovitud laulja Jarle Bernhoft Norrast ansambliga The Fashion Bruises ja Iisraeli pianist Shai Maestro trioga.
 
Tallinna Rahvusvaheline Festival Jazzkaar tähistab sel aastal 30. sünnipäeva ning täidab 19.-28. aprillini Eesti parima jazziga. Juubelifestivali keskpunkt on taaskord Telliskivi Loomelinnak Tallinnas, kuid jazzihelid kostuvad ka pealinnast kaugemale. Festivali teisel nädalavahetusel tähistame ka Telliskivi Loomelinnaku 10. sünnipäeva. 

Laadimine...Laadimine...