Jõulukuuskede kokkukogumine on Tallinnas juba alanud

Nagu eelmistelgi aastatel aitavad Tallinna linnaosad oma elanikel rõõmu toonud jõulupuudest viisakal moel lahti saada ning on välja valinud kohad, kuhu neid saab tasuta viia. Loe, kuhu saad oma kodulinnaosas enda jõulukuuse viia!

Pilt: Scanpix

Jõulukuuskede kokkukogumine on Tallinnas juba alanud (1)

Urmas Kaldmaa

Nagu eelmistelgi aastatel aitavad Tallinna linnaosad oma elanikel rõõmu toonud jõulupuudest viisakal moel lahti saada ning on välja valinud kohad, kuhu neid saab tasuta viia. Loe, kuhu saad oma kodulinnaosas enda jõulukuuse viia!

Linnaosades äravisatud jõulupuude kokkukorjamise ja äraviimisega tegelevad ametnikud panevad inimestele südamele, et nad kindlasti arvestaksid sellega, millal ja kus tohib kuuski tasuta ära anda. Eelmiste aastate kogemused on näidanud, et vaatamata võimalusele anda kuusk tasuta ära, lähevad mõned veel lihtsamat teed ja viskavad kuuse sinna, kuhu juhtub. Samuti ei tohi kuuskede kogumise kohtadesse tuua ehitud kuuski ega muud prügi ja rämpsu.

Jõulukuuski ei tohi panna prügikasti ei tervelt ega tükeldatult. Kuuskede jätmine prügikonteineri kõrvale ja nende äravedu tuleb kokku leppida korteriühistu ja jäätmevedajaga. Vajadusel võib korteriühistu jõulukuuskede jaoks tellida jäätmekäitlejalt suurema ajutise konteineri.

Kuid peale linnaosade organiseeritud jõulukuuskede kokkukogumis saab kuuse ära viia ka tavalises korras. Tallinna Keskkonnaamet soovitab jõulukuusk tükeldada ning kokku pakkida, siis saab selle jäätmekäitlejale tasuta üle anda Pärnamäe, Rahumäe, Pääsküla ja Suur-Sõjamäe jäätmejaamades

Korraldatud jäätmeveo piirkondades saab kuusevedu tellida piirkonna jäätmevedajalt. Haaberstis, Kristiines, Põhja-Tallinnas, Kesklinnas (välja arvatud vanalinn) ja Lasnamäe jäätmeveopiirkondades 11 ja 12 saab vedamise tellida Tallinna Jäätmekeskuselt. Tellimust saab esitada e-posti aadressil info@prugi.ee, lisainfo telefonil 616 4000. Vabaturu piirkondades saab jõulukuuskede äraveo tellida jäätmeveo ettevõttelt.

Linnaosade poolt organiseeritud jõulukuuskede kokkukogumine

Lasnamäe

Lasnamäe linnaosas on jõulukuuskede kokkukogumine juba alanud ja elanikud võivad neid ära anda kuni 20. jaanuarini. Kokku on lubatud kuuski viia 11 ajutisse kogumiskohta, mis asuvad järgmistel aadressidel: Majaka ja Lasnamäe tn nurk, Pae 48a esine haljasala, Võru 16 juures olev haljasala, Kalevipoja 10 esine haljasala (Vikerlase tn poolt), Vikerlase 13 tagune haljasala, Katleri tn Grossi poe juures olev haljasala, Läänemere tee 8 esine haljasala, Läänemere tee 19 juures olev haljasala, Kivila 34 vastas olev haljasala, Mustakivi Konsumi juures Mahtra 9 ees olev haljasala ning Ümera Maxima ja Grossi poe vaheline haljasala. Jõulukuusel ei või olla küljes ehteid, plastikut, kilet või muud põletamiseks mittesobivat materjali.

Lasnamäelt kokku kogutud  jõulukuused viiakse edasi Paeväljale, kus need 22. jaanuaril kell 18.00 süüdatakse. Üritusel, mis kannab nimetust „Lasnamäe kuuselõke ja tuleskulptuurid“, astuvad üles tulekunstnikud Henry Timusk ja Margus Kontus, kes loovad vanadest jõulukuuskedest, puidust ja põhust tuleskulptuuride ansambli. Lisaks süüdatakse samas suur kuuselõke Lasnamäelt ja Kesklinnast kogutud kuuskedest. Üles astub Peeter Jõgioja oma trummi ja tuleshowga. Üritus on kõigile huvilistele tasuta.

Kesklinn

Pühaderõõmu toonud jõulupuid hakatakse kesklinnas kokku korjama alates 6. jaanuarist ja kogumiskonteineritesse saab neid viia kuni 21. jaanuarini. Seejärel lähevad need põletamisele Lasnamäe tulepeole. Vastava tähistusega kogumiskonteinerid paigaldatakse selleks ajavahemikuks välja kolme kohta: Norde Centrumi parklasse Ahtri tn 9, Väike-Rannavärava tn 6 parklasse ja Pärnu maantee viadukti alla jäätmete kogumisplatsile. Kesklinna valitsuse linnakeskkonna osakonna juhataja Aigar Palsner paneb kõigile südamele, et kuuskede kogumiseks mõeldud konteineritesse ei toodaks segaolmejäätmeid, ehitus- ega suurjäätmeid. Jõulupuid ei tohi visata kogumiskonteinerite kõrvale ega jätta vedajaga kokku leppimata kohtadesse, kus tavapäraselt toimub kinnistutelt kogutud jäätmete üleandmine. Samuti on keelatud viia oma aja ära teeninud jõulukuuski linna haljasaladele.

Pirita

Pirital võib oma kuused viia Pirita kloostri varemetesse kuni 11. jaanuarini iga päev kella 14-18 vahel. Ära saab need anda Kloostri tee poolsest väravast. Kuuskedest süüdatakse ühislõke 23. veebruaril kell 18.00.

Kristiine

Kristiine linnaosas saab kuuski Tondi kasarmute taga asuvale Seebi tn 24a rohealale viia kolmekuningapäevast 6. jaanuarist kuni 23. jaanuarini.

Muud prügi palutakse mitte tuua. Kuuskede ladustamise ala ümbritsetakse ohutuslindiga ja linnaosavalitsus palub kuused panna lindiga tähistatud ala sisse. 25. jaanuaril kell 18 süütavad tuleshow’ artistid kuuskedest moodustatud lõkke. Kuuskede põletamise üritus ise algab aga tund aega varem kell 17 ja kestab kella 20ni. Kohal on ka Päästeameti tuletõrjeauto, mida on kõigil huvilistel võimalik uudistada. Lapsed saavad ponidega tasuta sõita ja kõigile soovijatele pakutakse sooja teed.

Nõmme

Nõmme linnaosa valitsus kogub jõulupuid 5.-22. jaanuarini järgmistes kohtades: Nõmme turu tagumise parkla prügikonteinerite juures, Pihlaka tn 12 Nõmme sotsiaalmaja prügikonteinerite kõrval, Pärnu mnt 453d prügimaja kõrval, Trummi tn 28b vastas pakendikonteinerite kõrval,

Valdeku tn 158 pakendikonteinerite kõrval, Risti tn 2g korvpalliväljaku servas, Ilmarise tn 42 vastas pakendikonteinerite kõrval ja Suvila tn 1 pakendikonteineri kõrval. Kõik platsid on tähistatud vastava märgistusega. Kogutud kuused viiakse Kristiine linnaossa, kus neist ehitatakse  25. jaanuaril toimuva Tallinna valgusfestivali jaoks tuleskulptuurid.

Põhja-Tallinn

Põhja-Tallinna Valitsus kogub jõulukuuski 6.-st kuni 22.jaanuarini kolmes kohas: Sõle tn Selveri kõrval kõrgpingeliini poolsel haljasalal, Arsenali keskuse lähedal Tööstuse tn 56 ja Kalaranna tn 1 kinnistul Kalaturu lähedal kail. Punase tulekuke aasta alguse tähistamisega süüdatakse kuused 28.jaanuaril kell 18 Kalaranna tn 1 kinnistul.

Haabersti

Haabersti Linnaosa Valitsus ei korja jõulukuuski kokku. Inimestel on võimalus kuused prügikonteinerite juurde viia ning korteriühistu korraldab nende äraveo prügifirma kaudu. Kaks aastat tagasi üritati Haaberstis organiseeritult kuuski kokku korjata, aga sellest aktsioonist ei tulnud midagi välja. Inimesed ei pidanud kinni kuuskede kokkukorjamise tähtaegadest ega väljakuulutatud kogumiskohtadest. Linnaosa valitsusel oli palju tegemist kuuskede koristamisega.

Mustamäe

Mustamäe ei korralda jõulukuuskede kogumist, sest linnaosas ei leidu sobivat kohta jõulukuuskede põletamiseks. Linnaosavalitsus palub elanikel ja korteriühistutel viia jõulukuused  jäätmejaama. Loodetakse ka Kristiine linnaosa peale, kus on lubatud ka mustmäelaste kuuski vastu võtta.

 

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...