Jufereva-Skuratovski: muutuvat kodakondsuspoliitikat on vaja lastele

Keskerakonda kuuluva parlamendiliikme Maria Jufereva-Skuratovski sõnul lahendavad muudatused kodakondsuspoliitikas praeguste ja tulevaste Eesti laste kodakondsusprobleeme.

Pilt: Scanpix

Jufereva-Skuratovski: muutuvat kodakondsuspoliitikat on vaja lastele

Toimetaja: Toomas Raag

Keskerakonda kuuluva parlamendiliikme Maria Jufereva-Skuratovski sõnul lahendavad muudatused kodakondsuspoliitikas praeguste ja tulevaste Eesti laste kodakondsusprobleeme.

Riigikogus oli teisipäeval kavas kodakondsusseaduse muutmise seaduse eelnõu kolmas lugemine. Selle seaduseelnõu eesmärk on võimaldada kodakondsust alla 18-aastastele lastele, kes on Eestis sündinud või kelle üks vanematest või esivanematest elas Eestis enne 1991. aasta 20 augustit, mil Eesti riik sai taas iseseisvaks.

"Kas neid muudatusi võib pidada läbimurdeks kodakondsuspoliitikas esinevate probleemide lahendamisel? Pigem mitte, aga kahtlemata on tegu edasiminekuga, sest need parandused ja täiendused võimaldavad kodakondsust ka lastele, kes Eestis täna elavad ja tulevikus siia sünnivad," ütles Jufereva-Skuratovski BNS-ile.

"Kahjuks ei jaga praegune valitsuskoalitsioon selles küsimuses ühte meelt, et probleemi lahendamiseks võimaldada taotleda kodakondsust lihtsustatud korras kõigile halli passi omanikele, kes on Eestis elanud enne 1991. aastat. Seega on tegemist küll väikese, kuid olulise sammuga selles valdkonnas," märkis Jufereva-Skuratovski.

"Siiski peab tõdema, et seaduse järgi on tegu ajutise võimalusega. See tähendab seda, et kui vanemad ei esita vastavat avaldust enne, kui laps saab 18-aastaseks, siis peab ta ikkagi eksami sooritama. Seega ei tasu kuulata opositsioonierakondade loodud fantaasiaid niinimetatud võltsitud kodakondsusest, vaid pigem astuda samm selles suunas ja lihtsustada oma poja või tütre tulevast elu siin riigis," selgitas Jufereva-Skuratovski.

"Teisalt ei pea ma õigeks, et Eestis on sisuliselt kahte sorti kodakondsust – sünnijärgne ja naturalisatsiooni korras omandatud. Viimased võidakse näiteks teatud kuritegude sooritamise eest jätta kodakondsusest sootuks ilma," kritiseeris Jufereva-Skuratovski. "Ühe riigi kodakondsus on suur põhjus ikkagi selleks, et olla uhke enda ja oma riigi üle. Loodetavasti jäetakse siin kõrvale poliitilised mängud ja ma siiralt loodan, et ka opositsioon homme seda eelnõu suures saalis toetab."

Laadimine...Laadimine...