JUHTKIRI: Laiskus pole vabandus

Istuda ja mitte midagi teha on väga lihtne. Me istume igal pool: autos, ühistranspordis, tööl, kodus, söögilauas. Lisandub veel üha rammusam toit ning peagi võib end fotolt või peeglist nähes kurvastada, et näed välja nagu kakuke.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

JUHTKIRI: Laiskus pole vabandus

Vesta Reest

Istuda ja mitte midagi teha on väga lihtne. Me istume igal pool: autos, ühistranspordis, tööl, kodus, söögilauas. Lisandub veel üha rammusam toit ning peagi võib end fotolt või peeglist nähes kurvastada, et näed välja nagu kakuke.

Istudes on ka lihtne leida vabandusi, miks mitte füüsiliselt aktiivne olla: ilm on vilets, mul ei ole vastavat varustust või õiget kohta, kus sportida. Seda vabandust ei saa tuua see, kes saadab päeva mööda diivanil teleka ees istudes. Tegelikult ei pea liigutamine raske olema, kõige raskem on teha vaid esimest sammu, et minna kodust välja end liigutama.

Tallinn on täis häid sportimispaiku. Kalevi staadionil on järgmisel aastal plaanis suured ümberehitustööd, remont algab ka Kadrioru staadionil ning lisaks on lähiajal plaanis alustada koostööd haridusametiga, et elanikud saaks sportida pärast tundide lõppu koolide staadionidel. Plaanis on korda teha Lasnamäel Punasel ja Martsa tänaval asuvad staadionid, et rahvas saaks seal rahumeelselt sportida. Kindlasti tasub jalgpallihuvilistel uurida võimalusi oma mansaga triblada Kalevi staadioni jalgpallistaadionil ning ka Hiiu staadionil. Tasuta terviseradu, turnimispuid lastele, rampe ruladele ja trikiratastele, välitrenažööre leidub kõikides avalikes parkides ja randades. Aina pikemaks saab ka mereäärne promenaad, kus hea jalutada ja rattaga sõita. Paljudesse parkidesse on tekkinud pingpongilauad ja muud atraktsioonid, mis ainult ootavad kasutamist.

Möödunud nädala lõpul avati Reidi tee, mille kõrval võib sõita rattaga, tõukerattaga, joosta, kepikõndi, turnimist jmt harrastada – ja jällegi täiesti tasuta. Seal jagub ruumi ja tegevust nii suurtele kui ka väikestele. Kui minemata jätad, on see küll selgelt ja puhtalt laiskus.

Järgmiseks ujumishooajaks on linna spordi- ja noorsooametil plaanis avada Pirita jõel väliujula, mis seal ajalooliseltki olnud. Seal peaks küll olema võimalik lustida ja ujuda, ja kes jõeveest kargemat suplusvett soovivad, neile pole ka meri väliujulast kaugel.

Liigutamine toob hea tervise ja hea tuju. Vähem on tülisid naabrite, pere ja töökaaslastega. Ka töö edeneb paremini, sest mõõdukas liikumine peletab pimedal ajal peale tikkuvat unisust. Ammu ära leierdatutud ütlemine, et terves kehas terve vaim, ei ole praktikas end ära leierdanud, vaid peab endiselt paika.

Laadimine...Laadimine...