Jüri Ratas: mina ei toeta, et nädalavahetusel ei veeta posti laiali

Peaminister Jüri Ratas ütles tänasel valitsuse istungijärgsel pressikonverentsil, et mingil juhul ei toeta ta seda, et nädalavahetusel ei veeta posti laiali.

Pilt: Svetlana Aleksejeva

Jüri Ratas: mina ei toeta, et nädalavahetusel ei veeta posti laiali (5)

Vesta Reest

Peaminister Jüri Ratas ütles tänasel valitsuse istungijärgsel pressikonverentsil, et mingil juhul ei toeta ta seda, et nädalavahetusel ei veeta posti laiali.

Sama ideed toetas ka välisminister Urmas Reinsalu, kelle sõnul on isegi tiheasustusega piirkondades postkontorites liiga pikad järjekorrad.  

"See on uskumatu, sellega tuleb tegeleda," skandeeris Reinsalu, olles kirjeldanud umbes 50-pealist järjekorda Omniva teeninduspunktis, ühes Tallinna suures kaubanduskeskuses.

Ratas lisas, et Omniva teemat arutas valitsus ka eelarvekohtumistel Vihulas ja tõstatus teema, et uus minister kohtub nendega lähiajal.

"Minu seisukoht on, et kojukanne peab olema tagatud," ütles Ratas kindlalt.

Kolmapäeval teatas Omniva, et plaanib tööjõukitsikuse ja kojukande kallinemise tingimustes tulevikus ka ajalehed ja jõulukaardid maapiirkondades paiguti pakiautomaatidesse suunata. See aga nõuaks postiseaduse muutmist.

Omniva juhatuse liige Andre Veskimeister rääkis kolmapäeval ERR-ile, et ettevõte tegi mai algul analüüsi, millest selgus, et 82 protsenti Eesti inimestest elab kuue minuti autosõidu kaugusel lähimast pakiautomaadist. Kuivõrd see tähendab, et ligi 20 protsendil elanikest jääb lähim pakiautomaat kaugemale, kavatsevad nad tihendada pakiautomaatide võrgustikku. Möödunud nädalal võttiski Omniva vastu otsuse paigaldada tänavu kolme Balti riigi peale kokku 250 täiendavat pakiautomaati.

"Meie jaoks on inimesele lähedale minemine väga oluline. Inimese tarbimisharjumused muutuvad alles siis, kui teha asi talle kättesaadavaks ja see on mugav. Meie väidame, et pakiautomaat on mugav, nüüd on meie ülesanne see talle lähedale viia," ütles Omniva juhatuse liige Andre Veskimeister. "Me oleme Eesti kõige suurem pakioperaator ja me kavatseme selleks jääda. Me teeme kõik selleks, et olla kõige suurema võrgustikuga operaator ja minna tarbijale nii lähedale kui vähegi võimalik," ütles Veskimeister.

5 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...