Jüri Ratas reitingutest: ühiskonna solidaarsemaks muutmine läheb Eesti rahvale korda

"Põhilised reformid, mida ühiskonnas tehakse - ühiskond on tasakaalukam, ühtsem ja solidaarsem - lähevad elanikkonnale korda," sõnas Keskerakonna esimees ja peaminister Jüri Ratas. Kui homme toimuksid riigikogu valimised, annaks oma hääle Keskerakonnale 29 protsenti valijatest, mis on kahe protsendipunkti võrra enam kui novembris, selgub värskest küsitlusest.

Pilt: Albert Truuväärt

Jüri Ratas reitingutest: ühiskonna solidaarsemaks muutmine läheb Eesti rahvale korda

Triin Oja

"Põhilised reformid, mida ühiskonnas tehakse - ühiskond on tasakaalukam, ühtsem ja solidaarsem - lähevad elanikkonnale korda," sõnas Keskerakonna esimees ja peaminister Jüri Ratas. Kui homme toimuksid riigikogu valimised, annaks oma hääle Keskerakonnale 29 protsenti valijatest, mis on kahe protsendipunkti võrra enam kui novembris, selgub värskest küsitlusest.

"Ma ütlen aitäh nendele inimestele, kes on avaldanud toetust Keskerakonnale, toetanud meie programmi ja ideid," kommenteeris peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas täna avaldatud erakondade reitingutest, millest selgus, et Keskerakonnale annaksid hääle 29 protsenti valijatest. See on kahe protsendi võrra enam kui novembris.

"Eks need otsused, mida tänane koalitsioon on teinud, neis on väga suur osa olnud ka Keskerakonnal," nentis Ratas. "Põhilised reformid, mida ühiskonnas tehakse - ühiskond on tasakaalukam, ühtsem ja solidaarsem - lähevad elanikkonnale korda."

Töö jätkub

Ratase sõnul jätkab erakond ja ka valitsus samas vaimus. "See ei ole see koht, kus öelda, et "nüüd on kõik tehtud" ja lasta jalg sirgeks. Kindlasti töötame edasi eesistumisega, mida on jäänud veel paar nädalat, ja viie suure reformiga, mis on vaja peale algatamise ka läbi viia."

Koalitsiooni suur toetus näitab Ratase sõnul erakondade vahel toimuvat head koostööd.

Kõige populaarsemad erakonnad on endiselt Keskerakond ja Reformierakond, kes kasvatasid kuu varasemaga võrreldes ka enim toetust, vahendas BNS ERR-i uudistetoimetuse tellitud Turu-Uuringute AS-i üle-eestilisest tuhande vastajaga küsitlust.

Tulumaksureform tõi toetuse

Ratas sõnas, et on tänulik Eesti inimestele, kes Keskerakonda peaministrierakonnana usaldavad. Olulisima põhjusena toetuse kasvuks tõi Ratas välja tulumaksuvaba miinimumi tõusu 180-lt eurolt 500 euroni. "Usun, et Eesti elanikud hindavad seda, et Keskerakonna juhitud valitsus töötab tugevama, solidaarsema ja sidusama ühiskonna nimel. Uuest aastast käivituv maksuvaba tulu reform tõstab sissetulekuid enam kui kolmveerandil Eestimaa inimestest. Seejuures võidab enamus neist igas kuus koguni 64 lisaeurot," rõhutas Ratas.

Keskerakonna esimees lisas, et küsitlustulemused näitavad selgelt ka seda, et rahvas hindab tänast valitsuskoalitsiooni. Valitsuserakondade toetus ületab opositsiooni juba ligi kümne protsendipunkti võrra. "Reformierakonna rünnakud ning püüd maksureformi osas segadust külvata pole neile edu toonud. Olen kindel, et suurem osa Eesti inimestest peavad sidusamat ja õiglasemat Eestit hoopis olulisemaks kui vaid maksusüsteemi näilist lihtsust või 36 euro maksmist enam kui 2100eurosest palgast," tõdes Ratas.

Ta lisas, et tulumaksureform on vaid osa muutunud poliitikast, mille märksõnaks on kaasav majanduskasv. „Loomulikult on Eesti majanduse areng sel aastal vägagi rõõmustav, kuid on oluline, et majandusedu tunnetaksid kõik Eesti inimesed. Lisarahastus haigekassale, põllumajandusele, haridusele, toetused lastega peredele, aga ka näiteks ravimitoetus või matusetoetus, on kõik olulised otsused, mis Eesti inimesi mõjutavad. Sidusam ühiskond tagab omakorda pikaajalise ja stabiilse majanduskasvu,“ ütles Ratas.

Keskerakond kasvatas populaarsust

Kui homme toimuksid riigikogu valimised, annaks oma hääle Keskerakonnale 29 protsenti valijatest, mis on kahe protsendipunkti võrra enam kui novembris.

Populaarsuselt teine erakond on Reformierakond 24 protsendi suuruse toetusega. Ka suurima opositsioonipartei toetus kasvas kuu varasemaga võrreldes kahe protsendipunkti võrra.

Kolmandal-neljandal kohal on sisuliselt võrdse toetusega Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE). Kui EKRE-t toetas 12 protsenti, siis SDE-d 11 protsenti. Kuu varasemaga võrreldes kaotas EKRE ühe ja SDE võitis juurde ühe protsendi toetajaid.

Valimiskünnisest on üle ka Isamaa ja Res Publica Liit (IRL), keda toetas sarnaselt novembriga detsembris kaheksa protsenti valijatest.

Vabaerakond langes alla valimiskünnise

Valimiskünnise alla jääb parlamendiparteidest endiselt Vabaerakond kolme protsendi suuruse toetusega. Sama palju toetajaid kogusid ka roheliste erakonnal.

Võrreldes valitsuskoalitsiooni ja opositsioonierakondade summaarset toetust, on valitsusparteide ülekaal kasvanud - neid toetab kokku 48 protsenti, opositsioonierakondi aga 39 protsenti. Vastajaid, kelle eelistused jäävad riigikogu erakondadest väljapoole, oli detsembris 13 protsenti.

Turu-uuringute AS küsitles 22. novembrist kuni 5. detsembrini ERR-i uudistetoimetuse tellimusel näost-näkku meetodil 1011 inimest nende kodudes. Uuringutulemustes on esitatud nende vastajate osakaal, kes omasid poliitilist eelistust. See muudab uuringutulemused võrreldavaks riigikogu valimiste olukorraga. Erakondlikku eelistust mitte-väljendanud vastajate osakaal oli detsembris 27 protsenti. 1000 inimese küsitlemisel ei ületa maksimaalne viga ±3,10 protsenti.

Laadimine...Laadimine...