Justiitsminister Urmas Reinsalu: tõsiasi on, et ISIS on kandnud selles sõjas Eesti oma vaenlaste nimekirja

"Meie ühiskonna sõnum ekstremistidele peav olema selge: te pole siia teretulnud, me ei lase teil meie noorte ajusid pesta ja me kasutame teie vastu jõudu," rõhutas justiitsminister Urmas Reinsalu.

Pilt: Scanpix

Justiitsminister Urmas Reinsalu: tõsiasi on, et ISIS on kandnud selles sõjas Eesti oma vaenlaste nimekirja (3)

"Meie ühiskonna sõnum ekstremistidele peav olema selge: te pole siia teretulnud, me ei lase teil meie noorte ajusid pesta ja me kasutame teie vastu jõudu," rõhutas justiitsminister Urmas Reinsalu.

"Ülemöödunud nädalal algas ka Eestis kohtuprotsess terrorismi abistamises süüdistatavate meeste üle," kirjutas justiitsminister Eesti Päevalehes. "Ehk teisisõnu: islami radikalism on Eestis juba kohal ja meil on samuti esimesed seosed terroriga. Õnneks mitte Eesti pinnal."

"Kuid tõsiasi on, et ISIS on kandnud selles sõjas Eesti oma vaenlaste nimekirja. Selles sõjas on vaenlane peidetud ja ta võitleb meie noorte teadvuse eest," nentis Reinsalu. Justiitsministri sõnul tuleb radikaliseerumist tuleb ennekõike kontrollida ja tõkestada usurühmitustes, koolides, vanglates ning seda on tema hinnangul kõige tõhusam teha juba eos. "Meie ühiskonna sõnum ekstremistidele peav olema selge: te pole siia teretulnud, me ei lase teil meie noorte ajusid pesta ja me kasutame teie vastu jõudu," rõhutas Reinsalu. "Selleks peavad meie politseil olema vajalikud õiguslikud tööriistad." Justiitsministri sõnul on algatatud kooskõlastamiseks seadusemuudatused, et laiendada karistusseadustikus terrorikuritegude ulatust ka terroristlikul eesmärgil reisimisele, terroristlikule väljaõppele ning terroristlikul eesmärgil reisimise laiemale abistamisele.

"Eksivad need, kes ütlevad, et terrorikuritegude oht Euroopas ja kontrollimatu immigratsioonivool pole omavahel seotud. On küll," kirjutab Reinsalu, kelle sõnul peab ohu vähendamiseks saama Euroopa välispiirid kontrolli alla.

"Kuid nagu näha Pariisi kuritegudest, said terroristid jalutada vabalt üle Euroopa piiride," nentis justiitsminister ning lisas, et sellised võimalused tuleb terroristidele välistada. "Selleks on vajalik Euroopa riikide vahel kiiresti teha tõhusam andmetevahetussüsteem nii reisijate kui karistatud isikute andmete kohta," märkis Reinsalu. "On hea, et reisijate osas saavutasid siseministrid eile põhimõttelise kokkuleppe."

3 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...