Kadrioru lossi- ja pargiansambel tähistab oma 299. sünnipäeva.

22. juulil tähistab Kadrioru lossi- ja pargiansambel oma 299. sünnipäeva nii suurtele kui väikestele mõeldud mitmekülgse meeleoluka programmiga.

Pilt: Scanpix

Kadrioru lossi- ja pargiansambel tähistab oma 299. sünnipäeva.

22. juulil tähistab Kadrioru lossi- ja pargiansambel oma 299. sünnipäeva nii suurtele kui väikestele mõeldud mitmekülgse meeleoluka programmiga.

Kadrioru sünnipäevapidustusi korraldavad juba 17. korda selles piirkonnas asuvad kultuuriasutused: Kadrioru park ja Kadrioru kunstimuuseum, kellega on liitunud ka Mikkeli muuseum, Peeter I majamuuseum, Vilde muuseum ja Kadrioru lastemuuseum Miiamilla.
 
Pargis ja muuseumideks saanud lossiansambli ajaloolistes hoonetes saavad nii täiskasvanud kui lapsed tegutseda alates kella 12. Hommikul, võttes osa traditsioonilistest "Lossiaiamängudest". Ootamas on seiklusrännakud, aardejaht, loengud, töötoad. Alates kella 15. saab kontserdiväljakul nautida muusikat, millele järgnevad armastatud pargiekskursioonid ning päeva lõpetuseks toimub pidulik sünnipäevakontsert Kadrioru lossi peasaalis.
 
 
Kadrioru sünnipäevaks peetakse 22. juulit 1718, mil siia Tallinna lahe äärde saabusid Vene tsaar Peeter I ja Roomast kutsutud itaalia arhitekt Nicola Michetti, ning määrasid tulevase lossi ja pargi asukoha. Ansambel nimetati valitseja abikaasa Katariina I auks Kadrioruks (sks Catharinenthal). Kadriorg on olnud läbi aegade Tallinna kroonijuveel.
 
Pidulikku ja uhket Rooma baroki stiilis keisrilossi ümbritses Versailles’ eeskujul rajatud purskkaevude, hekkide ja lilleparteritega regulaaraed, mis on olnud nii valitsejate kui ka kõikide Tallinna elanike lemmik puhkekoht läbi sajandite. Tänapäeval pakuvad park ja selles asuvad arvukad muuseumid mitmekülgset kultuurset meelelahutust igas vanuses inimestele.
 
Järgmisel, 2018. aastal tähistatakse Kadrioru 300. juubelit, mille ettevalmistused juba käivad. Juubeliaasta kava avalikustatakse 20. septembril 2017 toimuval pressikonverentsil. Juubeliga seotud sündmusi ja tegemisi saab toetada juba täna, annetades Eesti Rahvuskultuurifondi Kadrioru Fondi.
 
"Kadriorg 299" programmis osalevatesse muuseumidesse on sünnipäeval sissepääs 1 euro.
 
Täpsema kava Kadrioru lossi- ja pargiansambli sünnipäeval KADRIORG 299 toimuvast leiate siit.
 

Laadimine...Laadimine...