Kadrioru park avab valguse sähvides oma juubeliaasta

Valgusfestival toob Kadriorgu kolmemeetrise karu, teedele tuhanded küünlad ja Pillapalu platsile kümme minutit kestva ilutulestiku.

Pilt: Scanpix

Kadrioru park avab valguse sähvides oma juubeliaasta

Kai Maran

Valgusfestival toob Kadriorgu kolmemeetrise karu, teedele tuhanded küünlad ja Pillapalu platsile kümme minutit kestva ilutulestiku.

Kui tavapäraselt tähistab valgusfestival suve lõppu ja sügise algust, siis tänavu algab festivali ilutulestikuga ühtlasi Kadri-oru pargi juubelihooaeg. "Kuna algamas on Kadrioru pargi 300. aasta, on tänavu valgusfestivali tegevused jaotatud kahe päeva peale," ütles festivali projektijuht Caspar Lootsmann.

Festivali "Valgus kõnnib Kadriorus" avab 20. septembril kell 19.30 Maarja Nuudi ja Hendrik Kaljujärve kontsert kontserdiväljaku laval. Avapäeval süttivad pargis valgusinstallatsioonid, valgusmäng ja helid saadavad külastajaid terve õhtu.

Uudne valgusdisain

"Uudne on kogu käsitsi valmiv valgusdisain," ütles Lootsmann. "Pargipuude vahel on igat värvi valgust, mida vaid ette võib kujutada! Näiteks väga-väga suur soojades värvides valguskaru koosneb ainuüksi leedlampidest. Karu pargis ringi ei kõnni, kuid on tõesti päris suur, kuni kolm meetrit kõrge."

Festivali teisel päeval süttivad tuhanded küünlad ja tõrvikud üle terve pargi. "Päris uudsed on UV-värvidega valgusdisainid," mainis Lootsmann. "Õhku tõmmatakse suured UV-kiled, mis hakkavad pargipimeduses särama. Valgusfestivali lõpetab muusikasse ajastatud kümneminutiline ilutulestikušõu."

Kontserdiväljakult tuleb ilutulestiku nautimiseks jalutada Pillapalu platsile.

"Selleks on viimase kontserdi ja ilutulestiku alguse vahele jäetud paras ajavaru," lausus Lootsmann. "Ilutulestikuga avame ka pargi juubelihooaja." Valgusfestival on tasuta.

Lossis säravad virtuoosid

Samuti pargi juubelile pühendatud lossimuusika uus hooaeg algab juba 10. septembril kell 17 Kadrioru lossis, kus avakontserdil musitseerib Austria viiulivirtuoos Emmanuel Tjeknavorian. Viiuldaja pälvis hiljuti laureaaditiitli Sibeliuse-nimelisel rahvusvahelisel konkursil Helsingis.

Kadriorus astub Tjeknavorian publiku ette sooloteoste kavaga "Viiulimuusika nurgakivid". Piletid on müügil Kadrioru kunstimuuseumi kassas ja Piletilevis.

22. oktoobril esitleb lossimuusika sari uut Estonia klaverit. ERSO artistid toovad Kadriorgu laia valiku orkestripille: flöödi, klarneti, oboe, fagoti, metsasarve, viiuli ja tšello. Uue Estonia klaveri panevad kõlama Türgi klaverikunstnik Zeynep Ucbasaran ja itaallanna Eloisa Cascio. Kadrioru lossis musitseerivad uuel hooajal samuti Venemaa kitarrivirtuoos Dmitri Illarionov ja Moskva ansambli "Barokk-solistid" oboemängija Denis Golubev.

Valgusfestivali kontserdid pargi kontserdiväljakul

• 20. septembril kell 19.30 Maarja Nuut ja Hendrik Kaljujärv.

• 21. septembril kell 19.30 Mick Pedaja & Angeelia, kontserdi järel algab Pillapalu platsil kell 21 muusikaline ilutulestik.

• Kontserdid on tasuta.

Laadimine...Laadimine...