Kadriorus Tallinna Vaimse Tervise Keskuses tuleb lahtiste uste nädal

Vaimse tervise päeva puhul avab Tallinna Vaimse Tervise Keskus 5.-9. oktoobril    uksed, et tutvustada huvilistele keskuse tööd psüühiliselt haigestunud inimeste toetamisel. 

Pilt: Scanpix

Kadriorus Tallinna Vaimse Tervise Keskuses tuleb lahtiste uste nädal

Vaimse tervise päeva puhul avab Tallinna Vaimse Tervise Keskus 5.-9. oktoobril    uksed, et tutvustada huvilistele keskuse tööd psüühiliselt haigestunud inimeste toetamisel. 

Külastada saab keskuse kõiki üksusi, osaleda ise erinevates tegevustes ja gruppides, kuulata loenguid, vestelda töötajate ja klientidega. Vaimse tervise nädala üritused on tasuta ning avatud kõigile huvilistele.

Lahtiste uste nädal toimub traditsiooniliselt oktoobri teisel nädalal, mil 10. oktoobril tähistatava vaimse tervise päeva eesmärk on tõsta inimeste teadlikkust vaimse tervise teemadel ning vähendada psüühikahäiretega seotud stigmat. Tänavuse vaimse tervise päeva teemaks on vaimne tervis ja väärikus. 

Esmaspäeval,  5. oktoober kell 13.00-15.30 on uksed avatud kõigile huvilistele A. Weizenbergi 20b, kus saab tutvuda rehabilitatsioonimeeskonna ja kogukonnatöö meeskonna tegemistega; kell 16.30-18.00 räägivad samas psühholoog Kristel Altmäe ja kogemusnõustaja Madis vaimsest tervisest ja psüühikahäiretega seotud müütidest.

Pelguranna teraapiakeskuses aadressil Pelguranna 31 toimuvad avatud töötoad:

Kell 10.00-11.00 räägitakse vaimse tervise hoidmisest ja stressijuhtimisest, kell 12.00-13.30 on avatud käsitöötuba, kus saab ise kaasa lüüa ja kell 14.00-15.30 saab osaleda saviteraapia grupis.

Teisipäeval, 6. oktoobril  kell 11.00-14.00 võtab külalisi vastu Pelguranna tugikodu aadressil Pelguranna 31, tutvuda saab tugikoduga ja toetatud elamise teenusega.

Kolmapäeval, 7. oktoober  kell 10.00-17.00 on kõikidele külalistele avatud Haabersti klubimaja (Õismäe tee 105a), osaleda saab klubimaja tavapärastes tegevustes. Kell 13.30 avatakse kohvik, päeva lõpetab kell 15.30 algav muusikaring. Gruppidel  alates kolmest inimesest palutakse registreeruda meililklubimaja@vaimnetervis.ee.    

Neljapäeval, 8. oktoobril  kell 10.00-15.00 saavad huvilised  tutvuda Tallinna Vaimse Tervise Keskuse uusima üksuse, Iru noortemajaga (Hooldekodu tee 2). Äsja avatud noortemajas toetatakse psüühiliselt haigestunud noori ning see on Eestis ainus omataoline.

Kell 17.15-18.30  jagab  kogemusi  täiskasvanueas Aspergeri diagnoosi saanud Lemmi ning tutvustatakse ka äsja kooskäimist alustanud Aspergerite tugigruppi. Üritus toimub A. Weizenbergi 20b 2. korrusel.

Reedel, 9. oktoobril kell  13.00 avatakse Lasnamäe tegevuskeskuses (Pae 19/1) fotonäitus,  kell 13.30 läheb  samas lahti väike pagaritöökoda, küpsetatakse kringlit ja pirukaid  ja kell 14.30-16.00 on tegevuskeskuses avatud kohvik, kus saab maitsta värskeid küpsetisi, kuulata muusikat ja mängida seltskonnamänge.

Tallinna Vaimse Tervise Keskus on Tallinna linna sotsiaalhoolekandeasutus, mis pakub ja arendab vaimse tervise teenuseid psüühilise erivajadusega täiskasvanud inimestele ja nende peredele. Igal aastal pakutakse tuge ligi 800 inimesele.

Laadimine...Laadimine...