Kaitseliidu Tallinna malevat asub juhtima kolonel Kalev Koidumäe

Tallinna kaitseliitlased.

Pilt: Albert Truuväärt

Kaitseliidu Tallinna malevat asub juhtima kolonel Kalev Koidumäe

Tuleva nädala esmaspäeval võtab kolonel Kalev Koidumäe vastu Tallinna maleva lipu ja maleva ning Põhja maakaitseringkonna juhtimise.

Seni Tallinna malevat juhtinud major Andres Välli teenib Lääne maleva pealikuna.

Kolonel Koidumäe teenis viimati Eesti kaitseatašeena Rootsis, Taanis ja Norras.

Kolonel Koidumäe sõnul peab ta uuel ametikohal oluliseks väljaõppe kvaliteedi ja lahinguvalmiduse taseme arendamist, samuti Kaitseliidu naiste- ja noorteorganisatsioonide töö tõhustamist isamaalises kasvatuses ning kaitsetahte tõstmisel, edastas Kaitseliit.

Kolonel Koidumäe alustas teenistust kaitseväes 1992. aastal, ta on teeninud autokompaniis, vahipataljonis, Balti pataljonis, rahuoperatsioonide keskuses, kaitseväe peastaabis ja toetuse väejuhatuses ülemana.

Lisaks on kolonel Koidumäe osalenud ÜRO rahutagamisoperatsioonil Lõuna-Liibanonis rühmaülemana ja NATO operatsioonil Bosnias ja Hertsegoviinas kompanii ülemana.

Kolonel Kalev Koidumäe on lõpetanud Balti kaitsekolledži vanemstaabiohvitseri kursuse ja kõrgema staabiohvitseri kursuse ning omandanud tsiviilkõrghariduse Tartu ülikoolis. Samuti on ta on läbinud mitmeid rahvusvahelisi sõjalisi täiendkoolitusi.

Kolonel Koidumäed on autasustatud Kotkaristi kuldristiga, kaitseväe eeskujuliku teenistuse ristiga, Kaitseväe pikaajalise teenistuse medali, kaitseväe teenetemärgiga kaitsealaste teenete eest ja mitmete teiste au- ning teenetemärkidega.

Laadimine...Laadimine...