Kaitsepolitsei 100. sünnipäevanäitus ootab huvilisi ERMis

"Varjatud võitlus" sobib väga hästi täiendama püsinäituse "Kohtumised" teemasid nagu Rahvas ja riik, Raudne eesriie  ja Vabaduste aeg, Riigikohtule pühendatud osa Kohtukull ja "säädused" tuues välja lugusid ja kokkupuutepunkte politsei ja õigusemõistmise argielust. 

Ajalugu

Kaitsepolitsei 100. sünnipäevanäitus ootab huvilisi ERMis (2)

Toimetaja: Sandra Lepik

Ülevaatlikult tutvustatakse muidu saladusloori varjus tegutseva kaitsepolitsei põhilisi tegevusvaldkondi. Külastaja kohtub näitusel mitmete koloriitsete persoonidega, kellest kaasaegsed isikud on näituse jaoks anonümiseeritud.

Kaitsepolitseiamet tähistab tänavu oma 100. aastapäeva, mille puhul on Eesti Rahva Muuseumis avatud rändnäitus "Varjatud võitlus".   

Kaitsepolitsei tegevuse seadustas 12. aprillil 1920 peaminister Jaan Tõnissoni ja siseminister Aleksander Hellati allkirjastatud Eesti Vabariigi kaitsepolitsei korraldus. Uue ameti ülesandeks seati demokraatliku vabariigi ja kehtiva riigikorra kukutamisele suunatud kuritegude vastu võitlemine. Tänagi seisab Kaitsepolitseiamet selle eest, et Eestis oleks kaitstud meie igapäevase heaolu ja turvalisuse aluseks olevad põhiväärtused: inimõigused- ja vabadused, demokraatia ning õigusriik.

ERMi püsinäituse "Kohtumised" juurde seatud rändnäitusel saab vaataja heita pilgu kaitsepolitsei ajalukku läbi saja aasta. Ülevaatlikult tutvustatakse muidu saladusloori varjus tegutseva kaitsepolitsei põhilisi tegevusvaldkondi. Külastaja kohtub näitusel mitmete koloriitsete persoonidega, kellest kaasaegsed isikud on näituse jaoks anonümiseeritud. Peegelstendil pealkirjaga "Kas kaitsepolitsei jälgib ka mind?" saab külastaja vaadata tõtt iseendaga. 

"Varjatud võitlus" sobib väga hästi täiendama püsinäituse "Kohtumised" teemasid nagu Rahvas ja riik, Raudne eesriie  ja Vabaduste aeg, Riigikohtule pühendatud osa Kohtukull ja "säädused" tuues välja lugusid ja kokkupuutepunkte politsei ja õigusemõistmise argielust. 

Rändnäituse on kujundanud Eesti suurim ja auhinnatuim disainibüroo Velvet. 

Rändnäitus "Varjatud võitlus" on avatud püsinäituse "Kohtumised" filmisaalis kuni 10.jaanuarini 2021. 

Eesti Rahva Muuseum on avatud kolmapäevast pühapäevani kell 10–18. 

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...