Kaks Järvamaa valimisliitu ühinevad

Koeru valla valimisliit Ühtne Koeru liitub valmisliiduga Suur-Järvamaa, tekkiv valimisliit seab üheks sihiks maakonna ühendamise üheks omavalitsuseks.

Pilt: Scanpix

Kaks Järvamaa valimisliitu ühinevad

Koeru valla valimisliit Ühtne Koeru liitub valmisliiduga Suur-Järvamaa, tekkiv valimisliit seab üheks sihiks maakonna ühendamise üheks omavalitsuseks.

Valimisliit Ühtne Koeru on oma nimekirja üles seadnud kolmel viimasel kohalike omavalitsuste valimistel, valimisliidu Suur-Järvamaa asutajaks ja eestvedajaks on praegune maavanem Alo Aasma. Kahe valimisliidu ühinemisel tekkiv uus valimisliit hakkab kandma nime valimisliit Suur-Järvamaa ning see seab üheks sihiks Järva maakonna ühendamise üheks omavalitsuseks, edastasid valimisliitude esindajad.

Valimisliidu Ühtne Koeru esindaja Jaanus Murakas nentis, et pärast valitsuse otsust sundliita Koeru vald Järva vallaga on Koeru valla saatus lõpuks selge. "Kindlasti ei ole tekkiv Järva vald ja Koeru sundliitmine selle külge Koerule parim lahendus, kuid paraku midagi paremat selles faasis ei õnnestunud. Valimisliitude jõude ühendades püüame aga esimese võimalusel teha vigade paranduse ning asuda läbi rääkima maakonnasuuruse omavalitsuse sünniks, mis on ilmselgelt parim lahendus kogu Järvamaale ning ka teenäitajaks kogu Eestis," sõnas Murakas.

Murakas lisas, et Ühtne Koeru on vastu volikogu otsusele minna valitsuse sundliitmise otsuse vastu uuesti kohtusse.

"See vaidlemine saab asja ainult hullemaks teha ning süvendab iga päev pingeid nii Koerus endas kui teistes kogukondades, kellega Koeru sundliidetakse. Koeru on püsinud tuhat aastat ja püsib mitu tuhat veel, kui me ise aga tugevad oleme. Praegune kohati absurdini minev olukord on päev-päevalt aga meie enda Koeru kogukonda kahjustamas," sõnas ta.

Aasma sõnas, et valimisliitude ühinemine on suur samm lähemale maakonnasuurusele omavalitsusele ning tagab ka selle, et uutes volikogudes on erakondade kõrval siiski ka valimisliitude esindajaid, kelle jaoks kohaliku elu ja kogukonna areng on alati olulisemadki mistahes erakonna poliitiline maailmavaade.

Aasma sõnul võimaldaks 31 000 elaniku ja ligi 35 miljoni euro suuruse eelarvega omavalitsus ühendada maakonna juhtimisoskused, raha, inimesed ja kogemused kogu maakonna hüvanguks ning lõpetaks omavalitsuste rivaalitsemise.

Laadimine...Laadimine...