Kaks uut koroonapositiivset testi toodi sisse Prantsusmaalt

Viimase ööpäeva jooksul lisandus kaheksa uut positiivset testitulemust. Lisandunud juhtumite puhul uuritakse kahte nakatumist töökohal, ühel juhul meelelahutusasutuse külastust ja kahel juhul on haigus sisse toodud Prantsusmaalt.

Pilt: Ilja Matusihis

Kaks uut koroonapositiivset testi toodi sisse Prantsusmaalt

Toimetaja: Sandra Lepik

Viimase ööpäeva jooksul lisandus kaheksa uut positiivset testitulemust. Lisandunud juhtumite puhul uuritakse kahte nakatumist töökohal, ühel juhul meelelahutusasutuse külastust ja kahel juhul on haigus sisse toodud Prantsusmaalt.

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus kolm positiivset testi tulemust Tallinna, üks Tartumaale, üks Tartu linna, üks Jõgevamaale, üks Põlvamaale ning ühe positiivse tulemuse saanud inimese puhul maakonna tunnus rahvastikuregistris puudus. Lisandunud juhtumite puhul uuritakse kahte nakatumist töökohal, ühel juhul meelelahutusasutuse külastust ja kahel juhul on haigus sisse toodud Prantsusmaalt. Ülejäänud juhtudel on nakatumise allikas veel selgitamisel.

Epidemioloogiliste uuringute käigus on terviseamet tuvastanud, et ööklubi Vabank koldega on seotud 37, ööklubi Naiiviga 21 ja ööklubi Shootersiga 19 nakkusjuhtu.

Tänase seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi üheksa inimest, juhitaval hingamisel on üks  patsient. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 63 inimese elu. Haiglates on lõpetatud 396 COVID-19 haigusjuhtumit 383 inimesega.

Tänase seisuga on tervenenud 1975 inimest. Neist 1500 inimese ehk 75,9 protsendi puhulhaigusjuhtum on lõpetatud, 475 inimese ehk 24,1 protsendi puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud ligi 130 000 esmast testi, neist  2174 ehk 1,67 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata siit.

Kuidas peatada koroonaviiruse levik?

•  Kõige efektiivsem meede nakkuse vältimiseks on distantsi hoidmine.

•  Rahvarohketes kohtades ja eriti siseruumides, kus ei ole võimalik teiste inimestega distantsi hoida, on soovitav kanda ka maski.

•  Kinniseid rahvarohkeid kohti tuleks võimalusel vältida.

•  Järgida tuleb kätehügieeni ehk teisisõnu: käsi tuleb pesta tihti.

•  Kätepesuks tuleb kasutada sooja vett ja seepi, avalikes kohtades alkoholipõhist käte desinfitseerimisvahendit.

•  Aevastamisel või köhimisel tuleb oma suu ja nina katta ühekordse salvrätiga. Kasutatud salvrätt tuleb koheselt visata prügikasti ja seejärel käed puhastada. Salvrätikut puudumisel kasuta oma varrukat (küünarvarre osa), mitte paljast kätt.

•  Haigena tuleb püsida kodus, seda ka kergete sümptomitega.

•  Mistahes haigussümptomite puhul tuleb kahtlustada koroonaviirust ja helistada oma perearstile.

 

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

Laadimine...Laadimine...