Kalev Kallo: Kakumäe lapsed saavad oma lasteaia

"Kui Kakumäe saab oma lasteaia, hakkavad nad kindlasti seal käima. Seetõttu tekib kohti ka kesklinna lasteaedades, kus on praegu väga suured järjekorrad," sõnas Tallinna linnavolikogu esimees Kalev Kallo. 

Pilt: Scanpix

Kalev Kallo: Kakumäe lapsed saavad oma lasteaia (1)

"Kui Kakumäe saab oma lasteaia, hakkavad nad kindlasti seal käima. Seetõttu tekib kohti ka kesklinna lasteaedades, kus on praegu väga suured järjekorrad," sõnas Tallinna linnavolikogu esimees Kalev Kallo. 

"Kakumäele uue lasteaia asutamise mõte sai loomulikult alguse sealsetelt elanikelt.  Seda on juba aastaid küsitud. Buumiaegadel ehitati Kakumäele väga palju,  sinna kolisid noored inimesed ja lasteaia probleem on olnud seal kogu aeg n-ö püsti," sõnas Tallinna linnavolikogu esimees Kalev Kallo.

Kallo selgitas Tallinna TV uudistesaates, et lasteaia soov Haaberstisse oli üks esimene, kui võeti vastu Tallinna positiivne programm 2014 – 2018. "Alguses, kui lasteaia asutamise eest võitlesime, avaldati haridusametis arvamust, et Kakumäel ei ole nii palju lapsi. Selle peale tellis Haabersti linnaosa uuringu ning selgus, et lapsi on rohkem kui 130, aga nad on kõik kas Õismäe või kesklinna lasteaedades. Nii et, kui Kakumäe saab oma lasteaia, hakkavad nad kindlasti seal käima. Seetõttu tekib kohti ka kesklinna lasteaedades, kus on praegu väga suured järjekorrad."

Haabersti linnaosa üldplaneeringu algatamise otsus sai Kallo sõnul alguse juba  märtsis 2006. "Peale seda on käinud pingeline töö. On valminud esialgne planeering, mis oli ka avalikustamisel. Avalikustamisel tuli hästi palju ettepanekuid ja märkusi, mida võeti suures osas arvesse. Seejärel tuli teha kordusavalikustamine, ka sinna jätkus umbes 30 muudatusettepanekut, mida on hilisemalt ettepanekute tegijatega ka arutatud. Üldplaneering tähendab seda, et nüüd on Haabersti linnaosa territoorium  planeeringuliselt määratletud ehk kus on võimalik ehitada elumaju, kus tuleb tootmishooneid. Viimased on planeeritud Astangult edasi, ilmajaama poole. Lähiajal hakatakse ka ehitama. Sinna tulevad nii büroo- kui ka tootmishooned, et Haabersti elanikud ei peaks enam hommikul magalast sõitma kuhugi tööle, vaid saaksid ka kodu lähedal tööl käia. Tänu üldplaneeringu kehtestamisele peaks konkreetsete detailplaneeringute menetlemine minema tunduvalt kiiremini."

 

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...